مشاوره
تاریخ: 1392/06/06 نمایش: 1460 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
شيوه‌ي مطالعه‌ي درس علوم

شيوه‌ي مطالعه‌ي درس علوم

 

شیمی: با آزمایش مطالب به طور عملی، فهم آن برای ما بهتر می‌شود و می‌توانیم لذت شیرینی آن را احساس کنیم. از مطالب نکته برداری کنید تا خواندن و تثبیت نکات در ذهن شما ساده‌تر شود. با مطالعه قسمت بیشتر بدانیم نکات گنگ کتاب آسان‌تر می‌شود.

زیست شناسی: ابتدا مطالب یک فصل را روزنامه وار با تمرکز بخوانید تا اصل مطلب را متوجه شوید. در مرحله بعدی مطلب را بند به بند دقیق بخوانید و بعد مطلبی را که خواندید در ذهن خود تکرار کنید. بعد از تمام شدن مطالعه فصل، باید مطلب را از ابتدای فصل مرور کنید. بعد از مطالعه زیست زود به سراغ تست آن نروید بلکه 24 تا 48 ساعت بعد تست‌ها را به صورت دوره‌ای پاسخ دهید تا مطالب برایتان مرور شود. توجه به اشکال کتاب می‌تواند به فهم بهتر مطالب کمک کند.

فیزیک: در مطالعه درس فیزیک سعی کنید پس از درک مطلب، به جای بارها و بارها خواندن جزوه، به سراغ حل تمرین بروید تا کاربرد فرمول‌ها را در حل مسائل یاد بگیرید. حتماً برای حل مسائل ابتدا از تمرینات کتاب درسی شروع کنید و به هیچ وجه از حل المسائل استفاده نکنید. در مرحله بعدی به سراغ کتاب‌های طبقه‌بندی شده کمک آموزشی بروید. از حل مسائل سخت نترسید حتی از غلط حل کردن. مساله را تا انتها حل کنید و به پاسخ نهایی برسید. اگر دو مساله مشابه می‌بینید، هر دو را حل کنید. چون هر مساله و هر تست نکته خاص خود را دارد.

زمین شناسی: در این درس می‌توانید از خلاصه‌نویسی و دسته‌بندی نکات، استفاده کنید که باعث می‌شود مطالب در ذهن شما سازمان یابند و بعد تثبیت شود. بررسی دقیق اشکال این بخش می‌تواند مکمل مطالعه متن کتاب درسی باشد.


برچسب ها: روش مطالعه, مطالعه, مطالعه علوم
امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian