مشاوره
تاریخ: 1393/10/13 نمایش: 1693 مرتبه تعداد امتیاز: 5   (Article Rating)
رتبه‌های برتر در ایام امتحانات چه کردند؟

رتبه‌های برتر در ایام امتحانات چه کردند؟

 سحر صدری­زاده، رتبه ۳ کشوری، دانشجوی برق دانشگاه شریف
با برنامه‌­ریزی درس می‌­خواندم. از صبح زود شروع به مطالعه می‌­کردم تا مجبور نباشم شب امتحان تا دیروقت بیدار بمانم. علاوه‌بر کتاب درسی، درس­‌ها را همراه با تست می‌­خواندم. چون عمومی­‌ها برایم مهم بود هر روز در برنامه‌­ام مطالعه دروس عمومی را داشتم. نمره امتحانات هم برایم مهم بود.

نفیسه قرقچیان، رتبه ۱۰ کشوری، دانشجوی برق دانشگاه شریف
چون از قبل خوب درس خوانده بودم در این دوره با تست‌زدن درس­‌ها را مرور می‌­کردم و بعد دوباره تشریحی می‌­خواندم و نمونه سوال حل می‌کردم. در ایام امتحانات از درس‌های پایه فقط مباحثی را که در آن مشکل داشتم، می‌­خواندم. این روش به­ خصوص برای زمانی که امتحان عمومی داشتم بسیار کمکم کرد. در امتحان فیزیک متوجه شدم که تشریحی خواندن دقیق خیلی مهم است. اگر کسی دقت کافی نداشته باشد نمی‌تواند از پس سوال برآید چون دقیقا از مبحثی سوال می‌آید که خوب مطالعه نکرده است. نمره امتحان برایم مهم بود چون وقتی نمره خوب می‌­گرفتم معنی‌اش این بود که درس را خوب فهمیده‌ام.

امیرعباس حبشی، رتبه ۲ کشوری، دانشجوی حقوق دانشگاه تهران
تمام تمرکزم روی کنکور و تستی خواندن بود. چون نتیجه امتحانات تاثیر زیادی روی کنکور نداشت برنامه خاصی نداشتم و درس خودم را می‌خواندم. من شب‌های امتحان درس‌های پایه را هم می‌­خواندم. فلسفه و عربی جزو درس‌های مهمی بود که در این دوره می‌­خواندم.

شادی شهسواری، رتبه ۶ کشوری، دانشجوی برق دانشگاه شریف
ایام امتحانات باعث شد نکته‌­های ریزی را که تا به حال به آن دقت نکرده بودم، پیدا کنم. درس‌های پیش را خیلی خوب خوانده بودم و در این ایام آن­‌ها را مرور می‌­کردم و از تست‌­های مجموعه‌ای درس‌های مختلف استفاده می‌­کردم. اشکال درس‌های عمومی را در این دوره رفع کردم. خواندن دقیق کتاب درسی و رفع اشکال درس‌­های پیش (۲) را توصیه می‌­کنم. چون به دوره جمع‌بندی هم نزدیک است، رفع اشکال خیلی کمک می‌­کند.

محمود اسدی، رتبه ۲ منطقه ۳ (۸۲ کشوری)، دانشجوی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی

با تشریحی خواندن درس‌های پیش ۲ در این ایام می‌­توان با یک تیر، دو نشان زد. یعنی هم برای امتحانات آماده شد و هم برای کنکور. در این ایام علاوه‌بر سوال‌­های تشریحی، تست‌های طبقه‌­بندی شده از دروس مختلف را نیز حل ­کرد. توصیه می‌­کنم برای هر امتحانی ابتدا سوال­‌های تشریحی را خوب کار کنید بعد تست بزنید و مباحث را فقط تستی نخوانید.

وحید ایدخانی، رتبه ۳۵ منطقه ۱ (۸۵ کشوری)، دانشجوی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی
فقط درس‌­های پیش را می‌­خواندم و سعی می‌­کردم با خوب خواندن و تسلط بر درس­‌ها هم برای امتحانات آماده شوم و هم برای کنکور. با برنامه‌ریزی دقیق در این دوره می‌­توان از این فرصت برای جمع‌بندی مباحث پیش (۲) استفاده کرد. تشریحی خواندن در این دوره نباید دست‌کم گرفته شود وگرنه هر چقدر تست حل شود بی‌فایده است. امتحانات زمینه‌ای را فراهم می‌­کند که با هدف مطالعه کنید و بیشتر برای کنکور آماده شوید.

آیدین باغبانی، رتبه ۳۸ منطقه ۱ (۹۱ کشوری)، دانشجوی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی
باتوجه به حجم درس‌­های پیش در این دوره فرصت نمی‌­شد درس‌­های پایه را مطالعه کنم. ایام امتحانات بهترین زمان برای مطالعه درس‌های پیش (۲) است. در کنار سوال­‌های تشریحی از تست هم استفاده می‌کردم. دانش‌آموزان نگران کمبود وقت برای تمام کردن درس‌ها نباشند و فقط به درس‌های امتحانی توجه کنند. مطمئن باشند بعد از امتحانات باتوجه به زمانی که تا کنکور باقی‌مانده می‌­توان تمام درس‌ها را تمام کرد.

ساغر الیاسی، رتبه ۱۸ منطقه ۲ (۶۷ کشوری)، دانشجوی حقوق دانشگاه شهید بهشتی
ایام امتحانات و نمره‌های امتحانی برایم خیلی مهم بود. در این ایام از سوال‌­های تشریحی و تست‌های متنوع استفاده می‌­کردم. تکمیل اطلاعات، تست زدن و مرور کردن را به دانش‌آموزان توصیه می‌­کنم.

سعید ایمانی، رتبه ۶۵ منطقه ۲ (۲۱۲ کشوری)، دانشجوی حقوق دانشگاه علامه طباطبایی
برای امتحانات برنامه خاصی نداشتم و هدف اصلی‌ام موفقیت در کنکور بود. در ایام امتحانات درس‌­های پایه را هم می‌­خواندم و حتی شب امتحان امکان داشت درس دیگری را مطالعه کنم. همواره برنامه­ من برای درس خواندن حتی در دوره امتحانات تستی خواندن بود. به اعتقاد من اگر در درس‌های پیش و پایه مطالب ریز و زیربنایی را از طریق تستی خواندن خوب بفهمیم مطالب تشریحی را هم خوب درک خواهیم کرد. با وجود این‌که برای امتحانات درس نخواندم ولی نمراتم خوب شد چون قبلا به اندازه کافی مطالعه داشتم. در ایام امتحانات تستی خواندن را به جای تشریحی خواندن توصیه می‌­کنم تا هم برای کنکور و هم برای امتحانات آماده شوید.

 
 واحد مشاوره دفتر مرکزی مبتکران

برچسب ها: ساعتی با رتبه‌های برتر کنکور
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian