مشاوره
تاریخ: 1393/10/01 نمایش: 1664 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
کلمه کلیدی

کلمه کلیدی

 پرنده‌ها در آسمان پرواز می‌کنند و از یک سرزمین به سرزمین دیگر مهاجرت می‌کنند. چه طور کیلومترها از آشیانه دور می‌شوند و هفته‌ها و ماه‌ها پرواز می‌کنند ولی راهشان را گم نمی‌کنند؟
پرنده شناسان برای این که بفمند پرنده‌ها به کجا مهاجرت می‌کنند، به پای پرنده‌ها ردیاب می‌بندند و نقشه‌ی راه آسمانی آن‌ها را لحظه به لحظه ثبت می‌کنند.
پرنده‌ها به کمک خورشید و ماه و ستاره‌ها جهت پرواز خود را پیدا می‌کنند و از آن مهمتر به کمک یک قطب نمای درونی از میدان مغناطیسی زمین به عنوان راهنما کمک می‌گیرند و بدین ترتیب هیچ وقت در آسمان گم نمی‌شوند.

دانشمندان می‌گویند: ظرفیت ذهن انسان بسیار بسیار زیاد است و هر چه اطلاعات در آن قرار دهیم پر نمی‌شود. ظرفیت آن از پیشرفته‌ترین ابر رایانه‌ها هم بیشتر است و می‌تواند بی‌نهایت اطلاعات را برای مدت طولانی در خودش ذخیره کند.
وقتی ما صفحات کتاب درسی را مطالعه می‌کنیم، اطلاعات از کتاب و دفتر به ذهن کوچ می‌کنند و کلمه‌ها مثل پرنده‌ها در آسمان ذهن ما به پرواز در می‌آیند.

برای آن که پرنده‌های اطلاعات در آسمان ذهنت گم نشوند، باید به آن‌ها ردیاب وصل کنی.ردیاب‌های یادآوری به شما کمک می‌کند تا اطلاعات را کامل به یاد بیاوری و چیزی را فراموش نکنی. کلمات کلیدی بهترین و پرمعنی‌ترین کلمات یک بند هستند که با دیدن آن کل مفهوم یادمان می‌آید.اگر یک بند را در چند کلمه خلاصه کنیم، مهمترین واژه‌ها کلمات کلیدی هستند و همه‌ی کلمات و جملات یک بند درباره‌ی آن توضیح می‌دهند.

کلمات کلیدی مثل کلید عمل می‌کنند و درهای بسته را باز می‌کنند و مارا به مرحله بالاتر یادگیری می‌برند.
کلمات کلیدی شبیه یک سر نخ هستند، هنگامی که سوالی درباره یک موضوع می‌بینیم، اول کلمات کلیدی مربوط به آن موضوع را به یاد می‌آوریم و بعد به کمک آن‌ها، رد کل اطلاعات را پیدا می‌کنیم.
کلمات کلیدی مثل یک ردیاب، رد اطلاعات مورد نیاز را برای ما پیدا می‌کند و به سرعت آن‌ها را به یاد ما می‌آورد.
یک بند ممکن است یک کلمه کلیدی اصلی و چند کلمه کلیدی فرعی داشته باشد.

یک تمرین
برای مشخص کردن کلمات کلیدی هر بند؛ اول، بند را با دقت بخوانید و سپس دور مهم‌ترین کلمات دایره بکشید. این کار به شما کمک می‌کند با دیدن دایره‌ها، سریعا یاد مهمترین اطلاعات یک قسمت بیفتید.


برچسب ها: کلمه کلیدی
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian