مشاوره
تاریخ: 1393/09/23 نمایش: 1396 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
سر سفره مدرسه

سر سفره مدرسه

 تغذیه در ایام امتحانات
خیلی از شما، روزهای قبل از امتحان تا جایی که می‌توانید، درس می‌خوانید و فکر می‌کنید که غذا و استراحت جلوی درس خواندن‌تان را می‌گیرد! در صورتی که دانش‌آموز با تغذیه درست می‌تواند از نظر فکری، قوی‌تر شود! پس اگر دوست دارید در فصل امتحانات موفق‌تر باشید، به نکات زیر توجه کنید:

هم زمان با مطالعه غذا نخورید؛ یعنی یک زمان خاص را به غذا خوردن اختصاص دهید تا با آرامش بیشتری غذا بخورید.
خیلی از شما دوست دارید شیرینی و تنقلات (چیپس ، پفک ، کیک و ...) بخورید. این خوراکی‌ها ممکنه در نگاه اول انرژی‌زا به نظر برسند؛ ولی واقعیت چیز دیگری است .

خوردن غذاهای نشاسته‌ای مثل ماکارونی، برنج و نان به دلیل این که کیفیت خواب‌تان را بهتر می‌کند، در شب امتحان مفید است.
در صبح روز امتحان برای بهتر کار کردن مغز از مواد پر پروتئین یا فیبر مانند تخم‌مرغ، نان تست قهوه‌ای با عسل یا برشتوک استفاده کنید .

اگر از آن دسته دانش‌آموزانی هستید که خدای ناکرده روز امتحان استرس زیادی می‌گیرید و نمی‌توانید صبحانه بخورید، بهتر است دست کم، موز و کمی کشمش میل کنید!
اگر اظطراب امتحان دارید ولی می‌توانید غذا بخورید؛ خوردن نان و پنیر و گردو یا تخم‌مرغ یا یک ظرف کوچک عدسی در روزِ امتحان، کمک می‌کند تا در طول امتحان آرامش داشته باشید. خوردن عسل، سیب و بعضی از سبزی‌ها مثل ریحان، نعنا، کاهو در کم کردن اضطراب خیلی خوبه!

شاید بدانید که کم‌خونی یکی از دلایل کاهش یادگیری و تمرکزه؛ به همین دلیل خوردن جگر، گوشت و ماهی که برای افراد کم‌خون استفاده می‌شود، می‌تواند کمک زیادی بکند.
خوردن آجیل مغزدار مثل گردو، فندق، بادام و نخودچی که منیزیم زیادی دارد هم خیلی مفید است؛ چون کمبود منیزیم باعث کم شدن یادگیری می‌شود.

بهتر است که شیرینی زیاد، چیپس، نمک، تخمه، غذاهای چرب و نوشیدنی‌های گازدار را در شب امتحان نخورید؛ چون آن‌ها نمی‌گذارند خواب راحتی داشته باشید.


برچسب ها: تغذیه مناسب, یادگیری]تغذیه در امتحانات
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian