مشاوره
تاریخ: 1393/09/12 نمایش: 2788 مرتبه تعداد امتیاز: 20   (Article Rating)
آمادگي ويژه آزمون 21 آذر 1393

آمادگي ويژه آزمون 21 آذر 1393

 

آزمون ۲۱ آذر بر خلاف آزمون‌های زوج مباحث آزمون­‌های قبل را مرور نمی‌­کند و بودجه‌بندی محدودی دارد یعنی صرفا شامل مباحثی می‌­شود که در آذر ماه و حداکثر دهه آخر آبان به شما تدریس شود.

یکی از کارکردهای مهم آزمون‌ها آشناییتان با انواع سوالات قابل طرح از یک مبحث است و از آن‌جا که بودجه‌بندی این آزمون بسیار محدود است فرصت مناسبی است تا پس از مطالعه دقیق مباحث نمونه تست­‌های متداول آن را نیز حل کنید. در آزمون اغلب بجز تست‌های متداول تست­‌های جدیدی را نیز مشاهده خواهید کرد که باید به آموخته­‌هایتان سعی کنید آن‌ها را نیز حل کنید. آزمون ۲۱ آذر فرصت خوبی است برای تمرین مهارت­ حل تست آن را جدی بگیرید.

دوم ریاضی _ تجربی
از مهم‌ترین بودجه‌­بندی این آزمون درس شیمی که شامل اربیتال‌­‌ها و آشنایی با جدول تناوبی عناصر است که تا پایان سال چهارم از مباحث آن استفاده می‌­کنید پیشنهاد می‌­کنیم حداقل ۵ ساعت برای مطالعه دقیق و حل تست برای این درس در نظر بگیرید در ضمن در ریاضی نیز مقدمات بحث توابع گفته شود که باید دقت و حوصله خوانده شود و مطالعه آن را با حل سوالات تشریحی انجام دهید وقتی در سوالات تشریحی مسلط شدیدی در تست نیز موفق خواهید شد.

سوم ریاضی _ تجربی
حجم درس زیست‌شناسی در مقایسه با بقیه دروس کمی بیشتر است زیرا فصل‌های ۴ و ۵ جمع­‌بندی می‌­شود سطح دشواری این فصل­‌ها در حد متوسط است و اگر بعداز مطالعه دقیق از هر فصل حدود ۵۰ تست حل کنید نتیجه خوبی از این درس خواهد گرفت در فیزیک رشته تجربی بهتر است مطالعه را از ابتدای فصل ۲ انجام دهید و برای تسلط بیشتر ابتدا سوالات تشریحی را و سپس به سراغ حل تست بروید. در جبر و احتمال و هندسه بخاطر تفاوت زیادی که بین سوالات تشریحی و تست وجود دارد باید بعد از مطالعه و تسلط بر مباحث تعدادی تست از این دروس حل کنید زیرا بعضی از دانش‌­آموزان با وجود تسلط‌شان در سوالات تشریحی در تست آن‌چنان موفق نیستند.

چهارم ریاضی _ تجربی
در این آزمون بعضی از مباحث پایه‌ای که از آغاز سال مطالعه کرده‌اید جمع‌بندی و مرور می‌­شود از این رو سهم مطالب سال چهارم کمتر شود تا بتوانید به خوبی برای مباحث پایه وقت بگذارید یادتان باشد این فرصت جمع‌بندی مطالب پایه را از دست ندهید زیرا به دلیل حجم و دشواری مطالب سال چهارم تا نوروز دیگر چنین فرصتی برایتان ایجاد نخواهد شد اگر به دلیل کارهای مدرسه فرصت کافی برای مطالعه پایه را ندارید.

اولویت بندی زیر را در مطالعه‌تان لحاظ کنید:

اولویت۱: شیمی ۲ – دینی ۲

اولویت۲: ادبیات ۲ – عربی ۲

اهمیت شیمی ۲ و حجم زیاد نکات و آیات و روایات دینی ۲ باعث می‌­شود این دو درس در اولویت باشد.


 

برچسب ها: آزمون‌‎های تستی, آمادگی برای آزمون
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian