مشاوره
تاریخ: 1393/05/14 نمایش: 2143 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
نگاهی به پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران

نگاهی به پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران

دانشگاه پردیس بین‌المللی کیش وابسته به دانشگاه تهران از جمله دانشگاه­‌هایی است که شاید برای شما شناخته شده نباشد. مقاله حاضر دور نمایی از این دانشگاه را به شما ارایه می‌­کند.

دانشگاه تهران، با پشتوانه نزدیک به 80 سال پیشینه موثر در زمینه­‌ی آموزش و پرورش و در راستای پاسخ به تقاضای روز افزون داوطلبان تحصیلات عالی در داخل و خارج از کشور، پردیس بین‌المللی کیش را راه­ اندازی کرده است. این پردیس امکان حضور دانشگاه تهران را در عرصه‌­های بین‌المللی افزایش می­‌دهد. محل اصلی آن، جزیره­‌ی زیبای کیش می­‌باشد.

پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، با توسعه در داخل و خارج کشور، زمینه­‌ی جذب داوطلبان داخلی و خارجی را در رشته­‌های تقاضا­ محور فراهم می­سازد. کادر علمی پردیس بین‌المللی کیش را اعضای هیات علمی با سابقه دانشگاه تهران و سایر دانشگاه­‌های معتبر ایران و نیز اساتید مدعو خارجی از دانشگاه‌های معتبر دنیا شکل داده­‌اند.

ضوابط پذیرش دانشجو
این دانشگاه به دو شیوه­‌ی از طریق آزمون سراسری و آزاد دانشجو می­‌پذیرد. متقاضیانی که از طریق پذیرش آزاد وارد این دانشگاه می‌شوند باید دارای معدل دیپلم 15 از 20 و معدل پیش­‌دانشگاهی 14 از 20 باشند و میانگین دروس مرتبط با رشته­‌‌ی درخواستی آن­‌ها باید 14 از 20 باشد. پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نیز، همانند سایر دانشگاه‌­های کشور، از طریق برگزاری آزمون تخصصی دکتری صورت می­‌گیرد.

امکانات پردیس
پردیس بین­‌المللی کیش دانشگاه تهران دارای مجموعه کلاس­‌های مجهز به امکانات جدید آموزشی، آتلیه­‌ها و آزمایشگاه­‌های مجهز، کتابخانه، لابراتوار مجهز زبان و... می­‌باشد. به علاوه دانشجویان پردیس امکان استفاده از بسیاری از امکانات و فضاهای ورزشی و تفریحی موجود در جزیره کیش را طبق برنامه ارایه شده از سوی دانشگاه دارند. هم­چنین دانشجویان با هماهنگی این پردیس می­‌توانند از امکانات خوابگاهی و اقامتی در جزیره کیش بهره‌مند شوند.

رشته­‌های تحصیلی
در حال حاضر در پردیس بین‌المللی­ کیش، آموزش­‌های کارشناسی،کارشناسی­‌ارشد و دکتری درگروه­‌های آموزشی علوم اجتماعی و رفتاری، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، هنر و معماری، علوم بنیادی و منابع طبیعی ارایه می­‌گردد.­ پس از اتمام دوران تحصیل به دانشجویان مدرک رسمی دانشگاه تهران اعطا می­‌گردد. 

رشته­‌های که در حال حاضر در دانشگاه ارایه می­شود:

مقطع کارشناسی
مهندسی کامپوتر (نرم­‌افزار)، مهندسی برق، مهندسی صنایع (برنامه­‌ریزی و تحلیل سیستم­‌ها)، مهندسی شهرسازی، طراحی صنعتی، مهندسی معماری (معماری-­ انرژی)،  نقاشی، حقوق، حسابداری، مدیریت (مالی-­ صنعتی).

مقطع کارشناسی ارشد
مهندسی مکاترونیک، مهندسی پلیمر، مهندسی نفت- مخازن هیدروکربوری، مهندسی فناوری اطلاعات، مدیریت اجرایی MBA(بازاریابی- مالی- منابع انسانی-تکنولوژی تولید)،مهندسی برق، مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستم­‌ها)، ارتباط تصویری (گرافیک)، تصویر­سازی، علوم­‌اقتصادی، برنامه‌­ریزی شهری­‌و­ ­منطقه­‌ای،طراحی شهری، طراحی صنعتی،مهندسی معماری (معماری- انرژی)، نقاشی، موسیقی (آهنگ­سازی)، مدیریت (مالی-صنعتی-جهانگردی- رسانه­ای)، برنامه‌­ریزی جهانگردی (توریسم)، حقوق (عمومی-خصوصی-­ بین‌­المللی)، جغرافیا و برنامه­‌ریزی (توریسم)، زیست­‌شناسی (علوم سلولی و ملکولی)، آموزش زبان انگلیسی، ادبیات زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، طراحی محیط زیست، حسابداری، تربیت بدنی و علوم ورزشی (مدیریت ورزشی- آسیب شناسی و حرکات اصلاحی فیزیولوژی ورزشی- رفتار حرکتی).

مقطع دکترا
تربیت بدنی و علوم ورزشی(مدیریت ورزشی- آسیب شناسی و حرکات اصلاحی فیزیولوژی ورزشی- رفتار حرکتی)، حقوق(عمومی- بین‌الملل- خصوصی)، مدیریت (مالی- صنعتی- بازرگانی- رسانه­‌ای-  تولید در عملیات - ­ تحقیق در عملیات)، زبان انگلیسی (آموزش زبان انگلیسی- ادبیات فارسی)، حسابداری، زبان و ادبیات فارسی.

روشنک رضوانی

مشاور مبتکران

14 مرداد 93

برچسب ها: دانشگاه, پردیس کیش
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian