مشاوره
تاریخ: 1393/06/10 نمایش: 2140 مرتبه تعداد امتیاز: 6   (Article Rating)
شروع سال با مشاوران - چهارم دبیرستان تجربی

شروع سال با مشاوران - چهارم دبیرستان تجربی

 راهيان دانشگاه سلام
همين امروز كه اين مقاله را مي‌خوانيد، روز شروع شما براي مارتن كنكور است. قانون عمل و عكس‌العمل نيوتن كاملاً در كنكور صادق است. هر چقدر بيشتر و البته مفهومي‌تر درس بخوانيد، نتيجه بهتري مي‌گيريد. بنابراين از امروز يك برنامه خوب و در حد توانتان را طراحي كنيد و طبق آن عمل نماييد. اين برنامه مي‌تواند هفتگي يا ماهانه باشد. لازم نيست برنامه بسيار سنگين باشد كافي است برنامه شما معتدل ولي دائمي باشد و شما را آهسته و پيوسته به مقصد دانشگاه برساند. چند مورد مهم مي‌بايست در برنامه شما اعمال شود.
1. در برنامه يك روز حتما بيش از يك درس را قرار دهيد. اگر شما از آن جمله دانش‌آموزاني هستيد كه عادت به خواندن يك درس در ساعات طولاني داريد، براي اصلاح اين رفتار براي شروع در هر روز خواندن سه درس را در برنامه‌ريزي خود قرار دهيد.
2. زمان‌هايي را براي جبران عقب ماندگي خود قرار دهيد. زيرا ممكن است شما نتوانيد برنامه را بطور كامل انجام دهيد دور آن دروس را در برنامه خط قرمز بكشيد و در فرجه‌ايي كه خودتان در برنامه‌اتان قرار داده‌ايد آن درس را به اتمام برسانيد. اين فرصت مي‌تواند يك روز و يا يك يا چند وعده درسي باشد. اين روش ضمانت اجراي برنامه شماست.
3. با توجه به آنكه تقريباً نيمي از سوالات كنكور از دروس پايه است. اكنون بهترين زمان براي مرور و رفع نواقص احتمالي شما در كنار دروس مرتب در دوره پيش دانشگاهي است. در برنامه خود سهم دروس اختصاصي را نسبت به دروس عمومي بيشتر كنيد. براي مباحثي مانند مثلثات كه شروع آن از رياضي دوم است، حتماً خلاصه‌ايي تهيه كنيد. هرچند كه اين كار بسيار وقت‌گير است ولي در آينده نزديك متوجه كاربردي بودن اين روش خواهيد شد. مدت زماني را براي خلاصه نويسي در برنامه خود اختصاص دهيد.
4. مرور مطالب را در نظر بگيريد. اگر تمامي مطالب بصورت مسلسل‌وار و بدون تكرار خوانده شوند به همان سرعت هم فراموش مي‌شوند. رمز موفقيت در كنكور تكرار است.
5. براي تست زدن عجله نكنيد. در برنامه، زمان تست هر درس اختصاصي را يك روز و دروس عمومي را دو روز بعد از خواندن آن درس قرار دهيد. اين روش 2 مزيت دارد، اول آنكه با خواندن تست‌ها درس دوره مي‌شود و دوم مطالب از حافظه كوتاه مدت به حافظه طولاني مدت شما انتقال مي‌يابد.
نكته آخر آنكه برنامه‌ريزي در حد كلان بسيار مشكل است بهتر است يك آموزشگاه معتبر را براي  آزمون‌هاي منظم و دوره‌ايي انتخاب كرده و براي همگام بودن با بودجه‌بندي آن برنامه‌ريزي كنيد. لطفاً از درس خاصي در بودجه‌بندي آزمون انتخابي، صرف نظر نكنيد.

 

برچسب ها: شروع سال با مشاوران, مشاوره
امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian