مشاوره
تاریخ: 1392/06/10 نمایش: 1267 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
حرف‌های باقیمانده - کنکوری‌های انسانی

حرف‌های باقیمانده - کنکوری‌های انسانی

کمتر از 1 ماه تا کنکور سراسری فرصت باقی ست! واقعیت اینه که تو این مدت نباید منتظر معجزه‌ای خاص در درصدها یا ترازتون باشین! مهم‌ترین مسئله‌ای که باید این روزها روش تمرکز کرده و برای انجامش برنامه‌ریزی کنید تثبیت توانایی‌ها و مهارت‌هایی است که بر روی درس‌ها پیدا کردید! مرور کتاب، جزوه و تست‌هایی که تا الان برای هر کدام از درس‌ها مطالعه کردید به مراتب بهتر و مفیدتر از اینه که سراغ منابع مطالعاتی جدید برین. به علاوه دقت کنید که از امروز به بعد دیگه سراغ تست‌های تالیفی نخواهید رفت و فقط بر روی آزمون‌های کنکور سال‌های پیش متمرکز می‌شین!
چه در مورد آزمون‌های جامع مبتکران و چه در مورد همین کنکورهای سال‌های گذشته این نکته رو فراموش نکنید که به هیچ عنوان قرار نیست برحسب عملکردتون در این آزمون‌ها نتیجه کنکورتون رو پیش‌بینی کنید!
اگر فکر می‌کنید امکان داره با بررسی نتیجه این آزمون‌ها احیاناً اعتماد به نفستون رو از دست بدین و دچار استرس بشین به هیچ عنوان درصدهای آزمون‌تون رو محاسبه نکنید و فقط بر روی پاسخ‌های غلط یا نزده تمرکز کنید.
هفته‌ای 2 روز رو به کنکورهای سال‌های پیش اختصاص بدین و سعی کنید خودتون رو در شرایطی مشابه شرایط کنکور قرار بدین! یعنی از 8 صبح شروع کرده و زمان‌بندی دفترچه‌ها رو هم رعایت کنید. اگر بتونید در خود دفترچه‌های کنکور آزمون بدین خیلی بهتره! اینجوری به شرایط ظاهری دفترچه کنکور عادت می‌کنید.
نکته مهم دیگه اینه که به هیچ وجه وضعیت خودتون رو با کسی مقایسه نکنید!
چون این کار 2 تا نتیجه بیشتر نمی‌تونه داشته باشه. یا روحیه و اعتماد به نفستون رو خراب می‌کنه یا اعتماد به نفس کاذب بهتون میده که تبعات بسیار مخربی دراین زمان باقی مونده داره!
هیچ کس نمی‌تونه پیش‌بینی کنه رقبای اصلی شما در کنکور چه سطح دانش‌آموزانی هستند، چون این مسئله بستگی کامل به عملکرد شما سرجلسه آزمون داره!
به علاوه مسلماً در مورد دانش‌آموزی که برای رتبه 2 رقمی درس می‌خونه، رقابت با دانش‌آموزانی که صرفاً با هدف قبولی در دانشگاه وارد گردونه رقابت  کنکور شدند مفهوم نداره! و برعکس دانش‌آموزی که به عنوان مثال هدفش کسب رتبه زیر 2000 بوده هیچ وقت در اصل در گردونه رقابت با دانش‌آموزان دسته اول قرار نمی‌گیره!
بنابراین در این مدت باقی مونده صرفاً سعی کنید مهارت‌های کسب شده را تثبیت و نقاط ضعف احتمالی‌تون رو جبران کنید و به خاطر داشته باشید که: آرامش اولین نشانه حضور خداوند در حضور شماست!

دپارتمان علوم انسانی -چهارم دبیرستان 


برچسب ها: کنکور, انسانی
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian