مشاوره
تاریخ: 1392/06/09 نمایش: 1556 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
پیش‌بینی نمره تراز

پیش‌بینی نمره تراز


1- اگر در کنکورهای آزمایش مبتکران شرکت می‌کنید، نمره تراز تمام آزمون‌هایی را که تاکنون داده‌اید با یکدیگر جمع کنید و میانگین آن را به‌دست آورید. اگر در آزمون آمادگی کافی نداشته‌اید می‌توانید آن آزمون را نادیده بگیرید.

2- با توجه به میزان مطالعه و تلاشی که می‌کنید، می‌توانید 500 تا 1000 نمره را به نمره تراز خویش اضافه کنید.

3- نمره‌ای که به‌دست می‌آید تا حد زیادی مشابه نمره تراز شما در دانشگاه آزاد خواهد بود.

4- باید نمره تراز انتخاب اول تمام وقت شما در همین حد باشد.

5- اگر سال قبل به‌صورت المپیادی در دانشگاه آزاد شرکت کرده‌اید به نمره کلی (نمره ترازها) که به‌دست آورده‌اید، براساس تلاش خود 500 تا 800 نمره اضافه کنید.

6- اگر معدل کتبی دیپلم شما، تأکید می‌کنیم معدل کتبی نه کل، 19 به بالا شده است، به احتمال زیاد نمره تراز شما حدود 7000 خواهد بود. البته به شرطی که مطالعه در دوره پیش‌دانشگاهی را نیز جدی گرفته باشید. اگر معدل شما 18 شده باشد، نمره تراز شما ممکن است بالای 6300 شود. اگر معدل شما 17 تا 18 باشد نمره تراز شما در حد 5800 خواهد بود. تشخیص نمره تراز از روی معدل کار بسیار مشکلی است. به خاطر داشته باشید که این شیوه روش چندانی علمی و درستی برای تعیین نمره تراز نیست و تنها در صورتی که شما در هیچ آزمونی شرکت نکرده باشید می‌توانید به عنوان آخرین راه حل از آن استفاده کنید.

شما می‌توانید براساس نتایج کنکورهای آزمایشی و یا معدل کتبی دیپلم و میزان تلاشی که دارید، نمره تراز خود را در آزمون دانشگاه آزاد حدس بزنید. سعی کنید زیاد بلند پروازی نکنید و تا حد امکان واقع‌بین باشید.

برچسب ها: نمرات تراز،
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian