مشاوره
تاریخ: 1392/06/09 نمایش: 1249 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
حرف‌های باقیمانده - کنکوری‌های ریاضی

حرف‌های باقیمانده - کنکوری‌های ریاضی

سلام؛ چند لحظه صبر کنید!
در این روزهای پایانی ذهن آشفته خود را سازماندهی کنید  چون در ذهن ناآرام، همواره جریانی از فکرهای جدید فکرهای قبلی را قطع کرده و ارزش‌ها در ذهن شما مدام تغییر می‌کند در نتیجه از هدفتان و راه‌های رسیدن به آن دور می‌شوید.
پس عدم توان شما در حفظ انرژی و زود خسته شدن­‌ها، نتیجه ذهن ناآرام شماست.
و مهم‌ترین عملکرد شما در این روزها کنار آمدن با ذهن و فکر خودتان است اما پیشنهاد من ... لطفاً خودتان را با خودتان مقایسه کنید. برای کسی که شگفت زده خود نیست معجزه‌ایی وجود ندارد. اگر به خودتان اطمینان داشته باشید اولین و سخت‌ترین قدم را برداشته‌اید. بدانید که اضطراب کم نه تنها خللی در موفقیت شما ندارد بلکه یک نیرو محرکه است. پس روی آن به عنوان عامل پریشان کننده حساب نکنید.
برای آرامش بیشتر خلاصه‌هایی را که خودتان تهیه کرده‌اید مرور کنید چون خلاصه‌ها با دست خط خود شماست فراموشی بعضی نکات در آن‌ها باعث نگرانی شما نخواهد شد. بنابراین دوره کلی و سریع و تثبیت مطالبی که خوانده‌اید در این روزها از اهمیت خاصی برخوردار است.
قدم بعدی بررسی آزمون‌هایی است که تا کنون پشت سر گذاشته‌اید. مطمئناً در حال حاضر شما درصد بالاتری را مثلاً در آزمون (5) کسب خواهید کرد و این پیشرفت نتیجه مرور شماست.
هدف ما در روزهای آخر، آشنایی با سوالات کنکورهای سراسری است بنابراین از حل تست‌های تالیفی جداً خودداری کنید. هر دو روز یک بار چهار ساعت صبح را به یکی از کنکورهای سراسری سال گذشته اختصاص داده و چهار ساعت بعدی را برای ارزیابی سوالات آزمونی که داده‌اید قرار دهید. روز میانی را هم به دوره دروس اختصاص دهید. در این آزمون‌ها خودتان را با زمانی که در کنکور برای شما در نظر گرفته شده تطابق دهید، 75 دقیقه برای 100 سوال عمومی و 175 دقیقه برای 135 سوال اختصاصی. با برگزاری آزمون‌های سراسری در منزل باید به چند نکته توجه کنید.
1- شما سر کدام درس باید به ساعتتان نگاه کنید و روند عملکرد تست زدن خود را بررسی کنید. کند عمل می‌کنید یا می توانید بقیه دروس را سر صبر پاسخ دهید.
2- در دروس اختصاصی در کدام درس تبحر بالاتری دارید؟ این تشخیص به تنظیم زمان مورد نیاز شما برای هر تست کمک می‌کند.
3- به یاد داشته باشید تمامی سوالات یک درس دارای یک ارزش هستند مثلاً یک تست مشکل کاربرد مشتق در درس ریاضی ارزش یکسانی با یک تست آسان ریاضی 2 دارد بنابراین برای حل سوالات سخت وسواس نشان نداده و در طی این آزمون‌ها وسواس فکری خود را تعدیل کنید.
لطفاً یک خط قرمز بین اهداف و رویاهایتان رسم کنید. در حد توانایی‌هایتان از خودتان انتظار داشته باشید و رویاپردازی نکنید زیرا این کار انتظار شما و خانواده‌تان را به همراه دارد و نتیجه آن استرس شما در روز کنکور در هنگام پاسخگویی به سوالات است یعنی زمانیکه سوال را می‌خوانید برای رضای خانواده و برآورده کردن انتظارات پاسخ ندهید بلکه سوال را بخوانید و بدون فکر حاشیه‌ای فقط به دنبال جواب سوال باشید نه پیامدهای آن.
مراقبه کنید. چند لحظه سکوت کرده چشمانتان را ببندید و در یک حالتی که به شما آرامش می‌دهد فقط به محیط اطرافتان گوش کنید. سعی کنید تمام صداها را بشنوید، تکرار مداوم آن باعث سازماندهی ذهن شما می‌شود.
و قدم آخر آنکه خدا بر ذره ذره کارهای شما ناظر است بنابراین خودتان و تلاش‌هایتان را بردوش او بگذارید و ایمان داشته باشید او شما را به مقصد می‌رساند.
اگر تا کنون اعتماد نکرده‌اید از این لحظه او را باور کنید.

دپارتمان علوم ریاضی - چهارم دبیرستان


برچسب ها: کنکور
امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian