مشاوره
تاریخ: 1393/06/12 نمایش: 2740 مرتبه تعداد امتیاز: 51   (Article Rating)
شروع سال با مشاوران - اول متوسطه

شروع سال با مشاوران - اول متوسطه

 آغاز سال تحصیلی، آغازی دوباره برای یک شروع خوب به سوی موفقیت است.

سلام به شما دوستان عزیز مبتکرانی:
با آغاز سال تحصیلی جدید، شما دوست عزیز یک سال بزرگ‌تر شده‌اید سال قبل را چه خوب و چه بد گذرانیده‌اید و هم اکنون با اهدافی جدید وارد این پایه تحصیلی شده‌اید و بسیار تلاش می‌کنید تا به این اهداف برسید. به طور مثال اگر دانش‌آموز سوم راهنمایی هستید، شاید یکی از اهداف‌تان، قبولی در آزمون‌های ورودی مدارس نمونه و تیزهوشان باشد!

حال که در آزمون‌های مبتکران شرکت می‌کنید حتماً یکی از هدف‌های شما، موفقیت در این آزمون‌ها می‌باشد. برای موفقیت شما در این آزمون‌ها، مطالبی را در این خصوص بیان می‌کنیم.

اگر اولین سالی است که در آزمون‌های چهارگزینه‌ای شرکت می‌کنید به نکات زیر توجه کنید:

تفاوت این آزمون‌ها با  آزمون‌های تشریحی که همیشه در مدرسه‌تان برگزار می‌شود، این است که شما در آزمون‌های تشریحی، بایستی خودتان پاسخ هر سوال را به طور کامل یادداشت کنید ولی در آزمون‌های چهارگزینه‌ای، 4 پاسخ برای هر سوال وجود دارد که شما از بین این  4 پاسخ، بهترین و کامل‌ترین پاسخ را انتخاب می‌کنید و بایستی در محل مربوطه در پاسخ برگ به طور کامل با مداد مشکی نرم پر کنید.
ویژگی دیگر آزمون‌های چهارگزینه‌ای این است که نمره این آزمون‌ها با احتساب نمره منفی برای شما محاسبه می‌شود. نمره منفی یعنی شما فقط به سوالاتی پاسخ می‌دهید که مطمئن هستید آن پاسخ درست است و هیچ سوالی را با شک و یا شانسی پاسخ نمی‌دهید چون به ازای هر سه پاسخ نادرست شما یک پاسخ درست از بین می‌رود.

توجه: اهمیت دادن به نمره منفی، باعث می‌شود نتیجه‌ای بهتر در آزمون‌ها داشته باشید.

اگر در آزمون 1 که پشت سر گذاشته‌اید به این نکات توجه نکرده‌اید سعی کنید در آزمون‌های بعدی حتماً به نکات گفته شده توجه کنید، توجه به این نکات به بهتر شدن نتایج شما کمک می‌کند.

 برای هر آزمون به شما کتابی تحت عنوان درس آزمون داده می‌شود که شما باید این کتاب را به طور کامل و دقیق با کتاب درسی خود مطالعه کنید در این کتاب نکات مهم مباحث درسی، خلاصه هر درس همراه با پرسش‌های تشریحی و چهارگزینه‌ای مطرح می‌شود که شما را با سوالات آزمون آشنا می‌کند. این کتاب مکمل کتاب درسی است و نیاز شما را به کتاب‌های کمک آموزشی، در هر درس برآورده می‌کند. با مطالعه دقیق و جامع این کتاب‌ها به اطلاعاتی فراتر از مباحث درسی نیز دست می‌یابید.
 این نکته را نیز از ابتدای سال به شما یادآور می‌شویم که آزمون‌های 2 و 6 مبتکران، آزمون‌های مرور و آزمون‌های 4 و 8، جامع هستند. به طور مثال شما برای آزمون بعد حتماً باید مروری بر آزمون 1 (رفع اشکالات آزمون 1) و درس آزمون1 داشته باشید.
در آزمون‌های بعدی نیز با شما همراه خواهیم بود.

 

برچسب ها: شروع سال با مشاوران, مشاوره
امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian