مشاوره
تاریخ: 1396/11/18 نمایش: 2347 مرتبه تعداد امتیاز: 11   (Article Rating)
درس علوم(فشار و آثار آن) را بهتر یاد بگیریم

درس علوم(فشار و آثار آن) را بهتر یاد بگیریم


نکات زیر همراه با انجام یک آزمایش ساده  به دانش‌آموزان پایه نهم کمک کند تا فصل هشتم (فشار و آثار آن) کتاب درسی علوم تجربی خود را دقیق‌تر مرور کنند:  
یک آزمایش ساده:
قبل از شروع به مطالعه فصل فشار و آثار آن، این آزمایش ساده را انجام دهید: سعی کنید بدون کمک گرفتن از ابزار و فقط با دست خود، یک پونز و یک سوزن ته‌گرد را که قبلاً هر دو را شسته‌اید، با فشار دادن ته آن‌ها، در یک سیب فرو ببرید. مشاهدۀ خود را یادداشت کنید. همین‌طور که سیب را گاز می‌زنید، شروع به خواندن متن درس کنید. سر مثال صفحه 83، صبر کنید. اول بگویید نیرو و فشاری که برای فرو بردن پونز و سوزن ته‌گرد در سیب نیاز بود، چه تفاوتی با هم داشت؟
حالا مثال صفحۀ 83 را بدون مراجعه به راه حل کتاب حل کنید. در نهایت راه‌حل و نتیجه به دست آمده را با پاسخ کتاب مقایسه کنید.
نکات مهم:
موارد صفحه 84 را خودتان پاسخ بدهید و بعد به پاسخ‌های معلمتان مراجعه کنید. قرار نیست پاسخ خودتان را تغییر دهید، بلکه مفاهیم را مرور کنید تا مطمئن شوید که خودتان به همان مفاهیم، هرچند با زبانی متفاوت، اشاره کرده‌اید. به مطالعۀ فصل ادامه دهید و "فکرکنید"ها را به همان ترتیب بالا پاسخ دهید.
این فصل سه عنوان آزمایش کنید دارد. حداقل دو تا از آزمایش‌ها را، حتی اگر معلمتان تمام آن‌ها را در کلاس اجرا کرده باشد، برای خودتان انجام دهید. همچنین فعالیت صفحه 88 را خودتان انجام دهید.
آیا می‌دانید‌های صفحه 89 و 90 را بخوانید و ارتباط آن‌ها با مطالب این فصل را به زبان خودتان بنویسید.


دکتر سعیده باقری (دبیر علوم از تهران)
 واحد مشاوره دفتر مرکزی مبتکران


برچسب ها: نهم, یاد بگیریم
امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian