تاریخ: 1400/06/18 نمایش: 123 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
کشف جدید محققان برای ترمیم بافت قلب

کشف جدید محققان برای ترمیم بافت قلب


محققان "کالج پزشکی بیلور" آمریکا در مطالعه اخیرشان از درمانی جدید برای ترمیم بافت قلب خبر داده‎اند.

 

به گزارش ایسنا و به نقل از اس تی دی، محققان آمریکایی در مطالعه اخیرشان با آزمایشاتی که بر روی موش‎ها انجام دادند، دریافتند که درمان با مولکولی به نام MCB-۶۱۳ بافت قلب را پس از حمله قلبی شدید ترمیم می‎کند و از آسیب‎هایی که به نارسایی قلبی منجر می‎شود، جلوگیری می‎کند.
دکتر "لیزا کی مولانی" (Lisa K. Mullany) نویسنده ارشد این مطالعه از کالج پزشکی بیلور در این باره گفت: این یک کشف مهم است چراکه ممکن است به توسعه درمان‎های موثر و ایمن‎تری برای جلوگیری از پیشرفت نارسایی قلبی پس از حمله قلبی منجر شود.
نارسایی قلبی پس از حمله قلبی عامل اصلی مرگ و میر انسان‎ها است و در حال حاضر هیچ درمان قطعی به جز پیوند قلب برای آن وجود ندارد. نارسایی قلبی زمانی رخ می‌دهد که قلب قادر به پمپاژ کافی نیست و نمی‌تواند جریان خون کافی را به اعضای بدن برساند.
محققان در مطالعات پیشین دریافته بودند که MCB-۶۱۳ پروتئین‎هایی به نام فعال کننده گیرنده های استروئیدی (SRCs) را تحریک می‎کند. این پروتئین‎ها مسئول تغییرات و رشد سلولی در طول رشد طبیعی و غیرطبیعی بافت‏ها هستند. پس از حمله قلبی، بافت آسیب دیده زخم می‎شود که این امر به از دست دادن بافت و همچنین افزایش التهاب ، زخم و کاهش عملکرد قلب منجر می‎شود و تمامی اینها از علائم بارز نارسایی قلبی ناشی از حمله قلبی هستند.
در این مطالعه محققان نشان دادند وقتی موش‎ها چند ساعت پس از حمله قلبی، MCB-۶۱۳ را دریافت کردند، این مولکول التهاب و زخم را کاهش داد و از کاهش تدریجی عملکرد قلب جلوگیری کرد.

منبع:
 ایسنا


امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian