تاریخ: 1398/09/30 نمایش: 1101 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
"تویوتا" از نسخه جدید ربات انسان‌نمای خود رونمایی کرد

 "تویوتا" از نسخه جدید ربات انسان‌نمای خود رونمایی کرد

شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا اخیرا از نسخه جدید ربات انسان‌نمای خود که می‌تواند حرکات انسان را تقلید کند، رونمایی کرد.

 

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرکت تویوتا حدود دو سال پیش نسل سوم ربات‌های خود موسوم به T-HR3 را معرفی کرد. "THR-3" حاصل از توسعه مدل‌های قبلی است و برای تست مفاصل و حرکات خاص ساخته شده بود.
این ربات یک بدن کامل است که به وسیله یک اپراتور انسان کنترل می‌شود. بدین صورت که اپراتور در دستگاه شبیه‌ساز قرار می‌گیرد و تصویر را به وسیله هدست واقعیت مجازی از ربات می‌گیرد. ربات هم حرکات اپراتور را به خوبی تقلید می‌کند.
سیستم کنترل، شامل یک هدست واقعیت مجازی (HTC Vive)، "دستکش داده‌ها" که از شانه تا انگشتان دست کشیده می‌شوند و سرورهای(فرمان‌یار) گشتاور است که به اپراتور اجازه می‌دهد تا با حرکات خود به طور مستقیم و لحظه‌ای به ربات امکان تقلید حرکت و نیروی به کار گرفته شده را بدهد.
این ربات ۱.۵۲ متر طول و حدود ۷۵ کیلو وزن دارد و همچنان به عنوان یک پلتفرم آزمایشی در نظر گرفته شده است، اما ایده این است که به ربات‌هایی که در خانه‌ها، امکانات پزشکی، ساخت و ساز، مناطق وقوع بلایای طبیعی و فجایع و حتی فضای بیرون استفاده دارند، تبدیل شوند.
اکنون پس از گذشت دو سال این شرکت از نسخه جدید این ربات که دارای قابلیت‌های جدید است، رونمایی کرده است. تویوتا پیش از بازی‌های المپیک سال آینده از نسخه جدید ربات سرویس انسان‌نمای T-HR3 خود رونمایی کرد.
نسخه جدید این ربات با استفاده از اینترنت 5G و یک کنترلر انسانی و هدست واقعیت مجازی، اکنون قادر به انجام کارهای دشوارتر از گذشته است. این ربات اکنون قادر به پیاده‌روی با روشی نرم‌تر، طبیعی‌تر و حتی تهیه نوشیدنی است.


منبع:
ایسنا


امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian