تاریخ: 1398/06/17 نمایش: 642 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
خرید لوازم التحریر، چند نکته خواندنی

خرید لوازم التحریر، چند نکته خواندنی


با وجود لوازم بسیار زیادی که برای مدرسه وجود دارد، خریدن آن ها می تواند از یک کار ساده به یک کار دلهره آور تبدیل شود. با این حال رعایت چند نکته و کمی عقل سلیم می تواند به شما کمک کند به درستی لوازم التحریر مورد نیازتان را تهیه کنید و یک دانش آموز مرتب برای رسیدن به موفقیت باشید.

در روز اول مدرسه بعضی از معلم ها به شما یک لیست از وسایلی که برای آن درس نیاز دارید، می دهند. (مثل یک دفترچه خاص برای زبان انگلیسی یا یک ماشین حساب مهندسی) پس برای خرید همه وسایل عجله نکنید.

لوازم التحریر را چگونه بخریم؟
کمی پس انداز داشته باشید. خرید تجهیزات آموزشی گاهی اوقات بسیار پر هزینه است. بنابراین برای این کار نیاز به بودجه کافی دارید.
خودکار و مداد را عاقلانه انتخاب کنید. در صورت امکان آن ها را قبل از خرید تست کنید. این کار می تواند از مشکلاتی که موقع نوشتن با آن ها ممکن است برایتان به وجود آید، جلوگیری کند. یک نوع خودکار یا مدادی که با آن راحت هستید انتخاب کنید و چند عدد از آن بخرید که مجبور نباشید چند دفعه برای خرید آن بیرون بروید و همچنین اگر گم شد، جایگزین برایش داشته باشید.
برای نوشتن خودکار را در رنگ های آبی و مشکی بخرید. اکثر معلم ها با رنگ های دیگری مثل (قرمز، سبز، نارنجی و…) برگه های امتحان را تصحیح می کنند. بنابراین ترجیح می دهند دانش آموزان از رنگ های آبی و مشکی استفاده کنند.
لیستی که از طرف مدرسه به شما داده اند را بررسی کنید. اغلب مدارس یک لیست از لوازم مورد نیاز را از قبل به شما می دهند. اگر این طور است مطمئن شوید که همه لوازمی که در لیست نوشته شده است را تهیه کرده اید.
اگر مدرسه به شما لیست نمی دهد حتماً به یک دفتر و یا وسیله ای که ورق هایتان را در آن بگذارید مثل پوشه نیاز خواهید داشت.
برای بعضی از درس ها ممکن است به وسایل خاصی احتیاج داشته باشید. (مثلاً کاغذ شطرنجی (گراف) یا دفتر مخصوص آزمایشگاه) در این موارد بهتر است با معلمتان یا دانش آموزان دیگر برای انتخاب درست مشورت کنید.
لوازم اساسی مدرسه را خریداری کنید. این لوازم ممکن است شامل گیره های کاغذ، دستگاه منگنه، برچسب های ایندکس، کش های پلاستیکی، قیچی، دستگاه پانچ، پاک کن و چسب باشد.
بررسی کنید که وسایلی که می خواهید بخرید را در منزل نداشته باشید. چون در غیر این صورت دو تا از آن وسیله خواهید داشت.
یک دفتر برای برنامه ریزی انتخاب کنید. بعضی از مدرسه ها یک دفتر برنامه ریزی برای دانش آموزان تهیه می کنند و از آن ها می خواهند که از آن استفاده کنند. اما ممکن است آن را دوست نداشته باشید. پس یک دفترچه قابل حمل که بتوانید کارهایتان را در آن بنویسید انتخاب کنید.
در مورد کیفیت لوازم فکر کنید. وقتی به دنبال لوازم مدرسه می گردید به کیفیت آن ها توجه کنید. در پوشه یا کوله پشتی ای که انتخاب کرده اید پارگی وجود ندارد؟ دفتر سیمی ای که انتخاب کرده اید به خوبی باز و بسته می شود؟ اگر لوازمی خریداری کنید که در طول سال تحصیلی نتوانید از آن ها استفاده کنید، اعصابتان به هم می ریزد. مطمئن شوید که لوازمی که در حال خرید آن ها هستید هیچ گونه ساییدگی و پارگی نداشته باشند.
برای دروس مختلف یک دفتر نخرید، مگر این که معلمتان از شما خواسته باشد. چون اگر یک معلم بخواهد آن را ببیند، برای بقیه درس ها دفتری برای نوشتن ندارید. همچنین اگر بخواهید یک دفتر بخرید، بزرگ و سنگین خواهد بود و معمولا گران تر از ۵ دفتر جداگانه می شود و همچنین تعداد زیادی از صفحات پایانی آن بی استفاده می ماند.
منبع: تبیان
امتیاز بندی
زمان ثبت‌نام آزمون‌های کلیدی سال ۹۹ اعلام... 1398/07/24
مواد امتحانی آزمون ارشد ۹۹ اعلام شد 1398/07/17
۴۸ درصد کنکوری ها امسال انتخاب رشته نکردند 1398/07/14
آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون ارشد پزشکی... 1398/07/13
مهلت ثبت نام در مراکز آموزش از راه دور تا ... 1398/07/10
شناسایی ۶۰ هزار دانش‌آموز دیرآموز 1398/07/09
تحصیل ۱۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس استثنای... 1398/07/08
ضرورت مصرف صبحانه در دانش آموزان 1398/07/06
آغاز غربالگری سلامت دهان و دندان دانش‌آمو... 1398/07/03
جزئیات مصاحبه عملی پذیرفته‌شدگان کنکور اع... 1398/07/01
آغاز «جشن شکوفه‌ها» و «غنچه‌ها» 1398/06/31
ورود ۲۰ هزار معلم تازه نفس به مدارس 1398/06/30
کارنامه نهایی کنکور سراسری منتشر شد 1398/06/28
پنج شنبه آخرین مهلت ثبت‌نام در رشته‌های ب... 1398/06/27
تازه‌ترین آمار ثبت‌نام در رشته‌های بدون آ... 1398/06/26
جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور اعلام ش... 1398/06/25
نتایج نهایی کنکور اعلام شد 1398/06/24
۱۴ میلیون دانش‌آموز از مهر به مدرسه می‌رو... 1398/06/21
نتایج نهایی آزمون ارشد اعلام شد 1398/06/16
بیشتر ...
دریافت لوگوی مبتکران
No articles match criteria.
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian