تاریخ: 1398/05/30 نمایش: 13837 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
راهکارهای برای گذراندن اوقات فراغت

راهکارهای برای گذراندن اوقات فراغت

اگر شما هم با شروع فصل تابستان سوالاتی درباره گذراندن اوقات فراغت با کمترین امکانات و هزینه، چند شیوه خوب و جالب برای پر کردن اوقات فراغت، گذراندن اوقات فراغت در خانه، اوقات فراغت نوجوانان در تابستان، اوقات فراغت دانش آموزان، انواع کارها برای اوقات فراغت و چند شیوه برای پر کردن اوقات فراغت با کمترین هزینه دارید با ما همراه باشید.

 
مقدمه
تابستان شروع شده است و یکی از دغدغه‌های والدین گذراندن اوقات فراغت با کمترین هزینه و امکانات است. در این مطلب راهکارهایی به نوجوانان ارائه می‌دهیم و از چند شیوه خوب و جالب برای پر کردن اوقات فراغت، گذراندن اوقات فراغت در خانه، اوقات فراغت نوجوانان در خانه، اوقات فراغت دانش‌آموزان، انواع کارها برای اوقات فراغت و چند شیوه برای پر کردن اوقات فراغت با کمترین هزینه می‌گوییم.
  حالا که مدرسه تعطیل شده و باید از تعطیلات تابستانی لذت برد، حتما والدین به فکر پر کردن اوقات فراغت فرزند نوجوان شان هستند یا خود نوجوانان به این موضوع فکر می‌کنند. در این مطلب سعی می‌کنیم، چند راهکار برای داشتن یک تابستان مفید و خاطره انگیز برای نوجوانان ارائه دهیم.
 
برای تابستان‌ خود برنامه ریزی داشته باشید
بله احتمالا این یک حرف تکراری برای شما به حساب می‌آید ولی لازم است که برنامه‌ریزی کنید، تابستان خود را چگونه می‌خواهید سپری کنید. در برنامه خود اهداف خود را قید کنید؛ رسیدن به مهارت‌های جدید، رفتن به باشگاه، مطالعه و سفر. این برنامه ریزی را در طول تابستان دنبال کنید و در پایان این فصل ببینید که تا چه اندازه توانسته‌اید به آن برسید.
 
یادگیری یک مهارت جدید را در اولویت خود قرار دهید
به مهارت و کارهایی که دوست دارید تجربه‌اش کنید، فکر کنید. اگر بتوانید در کنار یادگیری این مهارت پول توجیبی‌تان را هم در بیاورید که بسیار عالی است. مهارت‌هایی مثل نجاری، خیاطی، تعمیرات ماشین، کار در یک کارگاه سفالگری و کارهایی از این دست می‌تواند بسیار جذاب و آموزنده باشد. به این ترتیب علاوه بر یادگیری یک مهارت جدید، به ارزش پولی که برایش زحمت کشیده شده نیز پی می‌برید.
 
در کلاس‌های جذاب شرکت کنید
کلاس رفتن، یک راهکار کاملا تکراری است. اما یادتان باشد که تابستان نباید برای شما تبدیل به مهرماه و روزهای مدرسه شود. یک یا دو کلاس آن هم برای یادگیری مهارت‌های جدید یا معاشرت با دوستان تازه می‌تواند بسیار برای شما مفید و روحیه بخش باشد. اگر می‌خواهید به کلاس درسی بروید و اشکلات خود را رفع کنید، پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس‌های آنلاین است. به این ترتیب هم گرفتار گرمی هوا نمی‌شوید و هم اینکه لازم نیست از خانه خارج شوید.
 
در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنید
در آغاز فصل تابستان باشگاه‌های ورزشی برای انواع ورزش‌ها ثبت نام می‌کنند. ببینید استعدادتان در کدام یک از ورزش‌هاست و دوست دارید چه ورزشی را تجربه کنید. لازم نیست حتما در آن ورزش تبدیل به یک قهرمان ملی شوید، همین که لحظات شادی را با هم سن و سالان خود بگذارید و سلامت جسمی‌تان تامین شود، کافی است.
 
در کارهای خیریه شرکت کنید
وقت گذاشتن برای کارهای خیریه علاوه بر اینکه به شما حس مفید بودن می‌دهد، باعث می‌شود که شخصیت شما در این مسیر شکل گرفته و تجربه‌های جدیدی بیاموزید. شرکت در اردوهای جهادی، فروشندگی در بازارچه خیریه، کمک به برگزاری یک رویداد خیریه می‌تواند روحیه شما را تغییر دهد. معمولا دوستی‌هایی که از شرکت در این کارها شکل می‌گیرد، بسیار پایدار است.
 
طبیعت گردی کنید
لازم نیست در این وضعیت نابه سامان اقتصادی به سفرهای چندین روزه و پر هزینه فکر کنید، می‌توانید در گروه‌های مطمئن برای تهران گردی، کوهنوردی یا طبیعت گردی ثبت نام کنید و سفرهای کوتاه یک یا دو روزه را تجربه کنید. بازدید از موزه‌ها را نیز می‌توانید در برنامه تابستانی خود قرار دهید، به تمام موزه‌های شهر خود سر بزنید و درباره آن‌ها مطالعه کنید.
 
ساعت مطالعه‌ غیردرسی‌تان را افزایش دهید
معمولا دانش‌ آموزان در طول سال تحصیلی فقط کتاب درسی می‌خوانند. می‌توانید در طول روزهای بلند تابستان ساعات مطالعه‌ تان را افزایش دهید. اگر اصلا اهل مطالعه نیستید، ابتدا از روزی یک صفحه کتاب شروع کنید و بعد به مرور تعداد صفحات را افزایش دهید. استمرار داشتن در مطالعه از خواندن نصف یک کتاب در یک روز اهمیت بیشتری دارد. برای ادامه دادن این مسیر حتما عضو کتابخانه محل‌تان شوید و از افراد کتابخوان سراغ کتاب‌های مناسب سن خودتان را بگیرید. 
 
کارهای هنری انجام دهید
انجام کارهای ساده‌ای مثل آشپزی، باغبانی، ساخت کاردستی، عکاسی، نقاشی و کارهای هنری دیگر می‌تواند شما را سر ذوق بیاورد. برای یادگیری آشپزی نیاز نیست که به کلاس خاصی بروید، از مادر یا سایر افراد خانواده که دست پخت خوبی دارند می‌توانند کمک بگیرید. اگر در منزل‌تان دوربین دارید هنر عکاسی را یاد بگیرید؛ با یک سرچ ساده در اینترنت می‌توانید اطلاعات زیادی برای این کار به دست بیاورید. یادتان باشد هنری را انتخاب کنید که به آن علاقه مند هستید، نه کاری که دیگران می‌گویند.
 
به سینما بروید یا در خانه فیلم ببینید
یکی از تفریحات سالم و در دسترس رفتن به سینما و فیلم دیدن است. سعی کنید فیلم‌هایی را انتخاب کنید که برای سن شما مناسب باشد و باعث ناراحتی شما نشود. می‌توانید فیلم‌هایی را هم از سوپرمارکت‌ها خریده و همراه خانواده خود به تماشای آن‌ها بنشینید. یک نوع از فیلم‌های جذابی که می‌توانید به تماشای آن بنشینید، فیلم‌هایی است که بر اساس کتاب‌هایی که خوانده‌اید ساخته شده‌اند، گرچه هرگز فیلم‌ها به خوبی کتاب‌ها نمی‌شوند.
 
بازی کنید
این توصیه آخر ما به شماست، هنوز برای بازی کردن و لذت چشیدن آن فرصت زیادی دارید. پس از آن استفاده کنید. بادبادک بازی یکی از بهترین و شیرین‌ترین تفریحات برای شماست. بازی‌ای که خودتان می‌توانید با ابزار ساده سازنده آن باشید. هفت سنگ، طناب کشی، فوتبال دستی، پانتومیم، وسطی، بیست سوالی و اسم فامیل از دیگر بازی‌های سنتی هستند که برای انجام آن‌ها به وسیله خاصی هم نیاز ندارید. تابستان خوبی داشته باشید.


منبع: راسخوان
امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian