تاریخ: 1397/09/21 نمایش: 3291 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اعزام۳۵ کودک و نوجوان به مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه

اعزام۳۵ کودک و نوجوان به مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکهامسال از بین ۳۲۳ دانش‌آموز ایرانی که از سراسر کشور به مسابقات ملی محاسبات ذهنی با چرتکه راه یافتند، ۳۵ کودک و نوجوان عازم مسابقات جهانی مالزی خواهند شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل موسسه کودکان هوشمند در نشست خبری هجدهین دوره مسابقات بین‌المللی محاسبات ذهنی با چرتکه گفت: سال گذشته در دوره قبلی این مسابقات که در آفریقای جنوبی برگزار شد جمهوری اسلامی ایران در حالی قهرمان شد که اولین کشوری بود که در بین کشورهای خاورمیانه به این مقام دست یافته بود. این در حالیست که امسال تیم بسیار قوی‌تر نسبت به سال گذشته به مسابقات بین‌المللی اعزام خواهیم کرد.
مخبریان خاطرنشان کرد: این تیم ۳۵ نفره ایرانی قرار است اول دی ماه عازم کوالالامپور شوند که شامل ۹ نابغه از استان البرز، ۲ نابغه از استان لرستان، ۲ نابغه از استان بوشهر، ۲ نابغه از استان تهران، ۲ نابغه از استان زنجان، ۴ نابغه از استان مرکزی، یک نابغه از استان کردستان، ۱۰ نابغه از استان کرمانشاه، ۲ نابغه از استان هرمزگان و یک نابغه از استان همدان هستند.
با بیان اینکه اعزای انجمن پامای جهانی شامل تایوان، مالزی، تایلند، کانادا، هونگ‌کنگ، آمریکا، آفریقای جنوبی، ویتنام، کره جنوبی، لبنان، عربستان سعودی، استرالیا، هند، روسیه، چین، قزاقستان، امارات، ازبکستان، مصر، تاجیکستان، یمن و ایران هستند.
وی خاطرنشان کرد: در این ماسباقت بین‌المللی همچنین قرار است آخرین دستاوردهای محاسبات ذهنی بررسی شود البته جمهوری اسلامی ایران هم پیشنهاد برگزاری مسابقات پاما در خاورمیانه را ارائه داده است که امیدواری در سال ۲۰۱۹ این رویداد به صورت ویژه در تهران برگزار شود.
وی گفت: افزایش و ارتقاء روحیه خودباوری فرزندان ایرانی با حضور در مسابقات بین‌المللی می‌تواند ضمن بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مختلف، پیشرفت‌های علم و تکنولوژی در جمهوری اسلامی ایران را نشان دهد.
وی درباره سن شرکت‌کنندگان این مسابقات جهانی افزود: شرکت‌کنندگان بین ۵ تا ۱۴ سال در این مسابقات حضور دارند که البته اکثر این فرزندان طبق استعدادیابی صورت گرفته در مدارس استعدادهای درخشان تحصیل می‌کنند.
مخبریان گفت: جمهوری اسلامی ایران امسال در هجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی محاسبات ذهنی با چرتکه در ۵ گروه که شامل همه سطوح این مسابقات می‌شود شرکت دارند.
وی تصریح کرد: از مرضیه افخم سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی دعوت کرده‌ایم که در مسابقات حاضر شده و میهمان کودکان ایرانی باشد ضمن اینکه در مسابقات سال گذشته هم کاردار ایران در آفریقای جنوبی موجب دلگری فرزندان این مرز و بوم شد.
مخبریان گفت: امیدوارم همه تلاش‌های مؤسسه کودکان هوشمند و کسب مقامات جهانی بتواند لبخندی را بر لبان مقام معظم رهبری بنشاند.
وی اضافه کرد: به این دلیل که فرزندان حاضر در این مسابقات در سن نوجوانی هستند تمامی آن‌ها به همراه پدران و مادران خود در مسابقات حاضر هستند ضمن اینکه تمامی این ۳۵ کودک بیش از ۱.۵ سال است که در کلاس‌های مستمر آموزشی حضور دارند.
مخبریان با بیان اینکه توسعه محاسبات ذهنی با چرتکه و بکارگیری آن در امورات روزانه می‌تواند منجر به عملکرد بهتر ذهن و هوش شود گفت: ضمن اینکه موسسه کودکان هوشمند از سال ۱۳۹۱ تاکنون براساس استانداردهای بین‌المللی محاسبات ذهن را از طریق چرتکه به کودکان یاد می‌دهد.منبع:
مهرامتیاز بندی
شرایط ثبت نام در آزمون ورودی پایه دهم مدار... 1399/03/13
آغاز ثبت‌نام مجدد آزمون دستیاری تخصصی پزشک... 1399/03/12
احتمال بازگشایی دانشگاه‌ها زودتر از مهر 1399/03/10
ثبت نام کتاب‌های درسی ادامه دارد 1399/03/08
اجرای آزمایشی طرح «خوانا» از مهر ماه 1399/03/07
ثبت‌نام بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در... 1399/03/03
تمدید مهلت ثبت‌نام دوره‌های دکتری استعداد ... 1399/03/03
آغاز برگزاری آزمون‌های بین المللی زبان از ... 1399/03/01
زمان ثبت نام دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌... 1399/02/22
اعلام تاریخ‌ نهایی برگزاری آزمون‌های سراسر... 1399/02/17
احتمال بازگشایی مدارس در بعضی استان‌ها 1399/02/16
۲۰ درصد سوالات امتحانات پایان سال تحصیلی ... 1399/02/15
آغاز امتحانات نهایی دانش‌آموزان از 17 خردا... 1399/02/11
ساخت پد الکترونیکی با قلم معمولی برای آمو... 1399/02/09
برگزاری امتحانات نهایی بعد از تعطیلات عید... 1399/02/08
ثبت‌نام کاربران در شبکه «شاد» از ۸ میلیون... 1399/02/08
اعلام زمان برگزاری امتحانات نهایی و کنکور ... 1399/01/31
آزمون هماهنگ پایه ششم ابتدایی امسال برگزا... 1399/01/30
کنکور و آزمون نهایی دوره متوسطه به صورت حض... 1399/01/27
بیشتر ...
دریافت لوگوی مبتکران
No articles match criteria.
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian