تاریخ: 1396/08/30 نمایش: 12497 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اسپانیا میهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۱ شد

 اسپانیا میهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۱ شد


مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت تفاهم‌نامه حضور اسپانیا به عنوان میهمان ویژه سال ۲۰۲۱ را امضا کردند.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت میهمان ویژه سال 2021 را انتخاب کرد،‌ در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با اسپانیا به عنوان میهمان ویژه 2021 بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان به امضا رسیده است.
اسپانیا نویسندگانی چون فرناندو آرامبورو، دولورس ردوندو، کارلوس رویز زافون، خاویر ماریاس، آلمودا گراندس و آرتورو پرز ریورت را به دنیا معرفی کرده است،‌ هم‌چنین بیش از 500 میلیون نفر در دنیا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و می‌توان گفت،‌ اسپانیولی یکی از معروف‌ترین زبان‌های دنیا به شمار می‌رود.
حضور اسپانیا به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت یک فرصت عالی برای نشان دادن تحولات و روند فرهنگی اسپانیایی در دهه‌های اخیر و معرفی ادبیات و نویسندگان اسپانیایی به مخاطب بین‌المللی است.
اسپانیا نخستین‌بار به عنوان میهمان افتخاری در سال 1991 در نمایشگاه کتاب فرانکفورت شرکت کرد،‌ از آن زمان تاکنون صنعت نشر در این کشور تحول بی‌نظیری داشته است‌، اسپانیا، با متوسط ​​80،000 نشریه جدید در سال، یکی از کشورهایی است که اکثر کتاب‌های دنیا را تولید می‌کند به گونه‌ای که صنعت تولید کتاب بخش عمئده‌ای از چرخه اقتصادی فرهنگ در اسپانیا را به خود اختصاص داده است.
طبق "سالنامه آمار فرهنگی 2016" که توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش اسپانیا منتشر شد، صنعت کتاب و روزنامه در سال 2014 در حدود 0.9 درصد به کل تولید ناخالص داخلی و 34.1 درصد کل تولید ناخالص داخلی از صنعت فرهنگی را به خود اختصاص داده است. بر اساس آخرین ارقام انجمن بین‌المللی ناشران، اسپانیا یکی از چهار بازار مهم اروپا پس از آلمان، انگلستان و فرانسه است.


منبع:
تسنیم


امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian