تاریخ: 1395/06/31 نمایش: 4262 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
کارت هوشمند با 36 نوع خدمت برای دانشجویان سراسر کشور

کارت هوشمند با 36 نوع خدمت برای دانشجویان سراسر کشور


شهرکرد-ایرنا- رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تمامی دانشجویان دانشگاههای دولتی، پیام نور، آزاد، علمی کاربردی و غیرانتفاعی از مزایای کارت های هوشمند دانشگاهی بهره مند می شوند.

 

به گزارش ایرنا، ذوالفقار یزدان مهر روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران در شهرکرد اظهار کرد: 36 نوع خدمت در این کارت تعریف شده است که خدمات تغذیه، سرویس، کتابخانه، نوبت دهی آموزش، حضور و غیاب امتحانات و بن خرید کتاب و نرم افزار از جمله آنهاست.
وی، زمان توزیع و تحویل این کارت ها در تمام دانشگاه ها را بهمن ماه امسال عنوان کرد.
یزدان مهر در ادامه به افزایش اعتبارات صندوق رفاه دانشجویی کشور در 2 سال اخیر اشاره کرد و یادآور شد: در سال 93 میزان اعتبارات این صندوق 2هزار و 600میلیارد ریال بود که در سال 94 به سه هزار و 700 میلیارد ریال و در سال جاری به 6هزار و 700 میلیارد ریال افزایش یافت.
وی بیان کرد: بر این اساس در این مدت میزان وام دهی به دانشجویان اعم از وام شهریه تحصیلی ،مسکن و ازدواج، بین 25 تا 200 درصد افزایش یافت.
یزدان مهر،پوشش 100درصدی وام تحصیلی دانشجویان در سال گذشته را از دیگر افتخارات این صندوق در دولت یازدهم برشمرد و افزود: 85درصد جمعیت دانشجویی کشور شهریه پرداخت می کنند که سال گذشته یک هزار و 960میلیارد ریال اعتبار در قالب وام به این دانشجویان مساعدت مالی شد.
وی، اعزام دانشجویان نوعروس و تازه داماد به مشهد مقدس با همکاری معاونت فرهنگی وزارت علوم و بکارگیری دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در حرفه های دانشجویی دانشگاه ها را از برنامه های در دست اقدام این صندوق عنوان کرد.
یزدان مهر گفت: صندوق رفاه دانشجویی در نظر دارد وام هایی را به صورت قرض الحسنه و یا عنوان وام های شرافتی در اختیار دانشجویان نیازمند قرار دهد که در صورت عدم توان مالی دانشجو در پرداخت آن، این وام بلاعوض نیز پرداخت می شود.
وی، مطالبات معوق این صندوق را چهار هزار و 200میلیارد ریال عنوان و تاکید کرد: ارائه تسهیلات آسان و بدون بروکراسی اداری به دانشجویان و مطالبه سریع این تسهیلات از اهداف صندوق رفاه دانشجویی کشور است.
یزدان مهر، در ادامه روند بهبود فضای دانشگاهی در دانشگاه شهرکرد را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در زمینه بهبود فضای خوابگاهی در این دانشگاه اقدامات موثری انجام شده و دانشگاه شهرکرد از نشاط و پویایی مطلوبی به خصوص در استفاده از ظرفیت های خیری و بخش خصوصی و ارتقای سطح کیفیت خدمات برخوردار است.
رئیس دانشگاه شهرکرد نیز در این نشست نبود اعتبار برای ساخت خوابگاه شهر فارسان را از مشکلات بخش رفاهی این دانشگاه عنوان و اظهار کرد: با بودجه اندکی که برای ساخت این خوابگاه در دست است اتمام آن بزودی امکان پذیر نیست.
شایان شامحمدی بیان کرد: تعدادی از خوابگاه ها نیز برای تامین و تجهیز نیازمند کمک و مساعدت مالی صندوق رفاه دانشجویی است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویی کشور در این نشست برای کمک به تامین اعتبارات خوابگاه های در حال ساخت و ایجاد صندوق قرض الحسنه همزمان با عید سعید غدیر در دانشگاه شهرکرد قول مساعدت مالی داد.
وی به منظور بررسی پروژه های در دست ساخت دانشگاه شهرکرد به چهارمحال و بختیاری سفر کرده بود.منبع: ایرنا


امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian