تاریخ: 1394/12/27 نمایش: 4503 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
کمک به یادگیری دانش آموزان با ربات جدید اجتماعی

کمک به یادگیری دانش آموزان با ربات جدید اجتماعی

گروهی از محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) در حال کار بر روی یک ربات جدید اجتماعی هستند که از طریق تعاملات شخصی به یادگیری دانش آموزان کمک می‌کند.

 

به گزارش سرویس علمی ایسنا، یک تیم به رهبری Cynthia Breazeal، مدیر گروه روبات‌های شخصی در آزمایشگاه رسانه دانشگاه موسسه فناوری ماساچوست یک ربات اجتماعی کمکی به نام "تگا" را طراحی کردند که به یادگیری دانش آموزان در خارج از کلاس کمک می‌کند.
"تگا"، جدیدترین ربات کمکی اجتماعی از گروه ربات‌های مبتنی بر گوشی‌های هوشمند بوده که در آزمایشگاه رسانه‌ای موسسه فناوری ماساچوست توسعه یافته است. این ربات منحصر به فرد، واکنش‌های عاطفی دانش‌آموزان را تفسیر کرده و بر اساس آن نشانه‌های تفسیر، یک استراتژی انگیزشی شخصی ایجاد می‌کند.
این تیم بعد از آزمایش این ربات در یک کلاس درس قبل از مدرسه، نشان دادند که این سیستم توانایی یادگیری و پاسخ به خصوصیات منحصر به فرد دانش آموزانی که با آنها در تعامل است را دارد.
نتایج، به اشتراک گذاشته شده در سی‌امین کنفرانس انجمن پیشرفت هوش مصنوعی (AAAI) در فونیکس آریزونا، به تازگ ثابت کرده است که این دستگاه در افزایش نگرش مثبت دانش آموزان نسبت به ربات‌ها و فعالیت‌های یک ربات دستیار غیر‌شخصی به طرز چشمگیری موثر بوده است.
"تگا" که به طور خاص برای تعامل طولانی مدت با کودکان توسعه یافته است، با استفاده از یک دستگاه آندروید به پردازش حرکات، ادراک و تفکر کودکان پرداخته و می‌تواند پاسخ مناسبی به رفتارهای آنها بدهد.
این ربات مجهز به یک نرم افزار سفارشی تلفن آندروید است که می‌تواند محتوای عاطفی حالات چهره را تشخیص دهد. این روش شناخته شده "محاسبات عاطفی" نام دارد.
"تگا" به عنوان یک همدم و همکار بوده و با پرداختن به جنبه‌های شناختی یادگیری، مانند یادگیری واژگان، فرصت‌های جدیدی را برای توسعه فناوری‌های آموزشی نسل بعدی فراهم می‌کند.


منبع: ایسناامتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian