تاریخ: 1394/05/31 نمایش: 4340 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
با حذف یک پایه در متوسطه، جذب هنرستان ها کاهش نمی یابد

خبرگزاری پانا: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با حذف یک پایه در دوره دوم متوسطه جذب هنرستان ها کاهش نمی یابد زیرا جذب از دوره دوم در هنرستان ها آغاز  می شود.

علی زرافشان در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در پاسخ به این سوال که آیا با حذف یک پایه در دوره دوم متوسطه، جذب هنرستان ها کاهش می یابد؟ گفت: هنرستان ها از پایه دوم به صورت شاخه ای و رشته ای جذب هنرجو دارند.
 وی ادامه داد: ورودی های هنرستان از پایه دوم است که به فنی و حرفه ای، کاردانش و نظری تقسیم می شود اما امسال تنها پایه اول و دوم فنی و حرفه ای و سال بعد هر 3 پایه تکمیل می شود.
 جذب یک هزار و 800 نفر در هنرستان ها
 معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: در راستای استخدام 5 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش یک هزار و 800 نفر از داوطلبان در شاخه فنی و حرفه‌ای جذب می‌شوند.
وی افزود: توسعه کمی و کیفی هنرستان‌ها از دیگر برنامه‌های مهم است که با تغییر در سیستم آموزشی هنرستان‌ها و افزایش آن به سه سال نیاز به احداث فضاهای آموزشی جدید وجود دارد.
 نداشتن ورودی در مدارس نمونه دولتی
 زرافشان با بیان اینکه در مدارس نمونه دولتی ورودی نداریم، اشاره کرد: در برخی کلاس ها کمبودهای دانش آموزی را با بین پایه ای پر کرده ایم.

 منبع: پانا

اخبار عمومي

اخبار آزمون

تازه‌هاي نشر

ليست کتاب هاي مبتکران


 

امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian