خدمات مشاوره

نیاز به مشاوره و هم فکری در همه ی زمینه های زندگی فردی و اجتماعی و استفاده از نظریه های سازنده ی دیگران همیشه تأثیر مثبتی بر روند پیشرفت ها و موفقیت ها داشته است و این نیاز در حوزه های آموزشی اهمیت به سزایی می یابد، به طوری که مهم ترین فرد در ساختار آموزشی، مشاوری است که بر همه ی جوانب مختلف سامانه ی آموزشی تسلط داشته باشد. بنابراین انتخاب صحیح و هدف دار مشاور می تواند علاوه بر راهنمایی درست دانش آموزان برای موفقیت در برنامه های درسی باعث اجرای درست برنامه های آموزشی و کیفیت بخشی به آن باشد.

در این راستا گروه مشاوران مبتکران برای عملی ساختن اهداف خود و ترغیب نسل جوان، خدمات خود را به مدارس و دانش آموزان تحت پوشش خود ( که در آزمون های مبتکران شرکت می کنند) ارائه می نماید.این خدمات شامل موارد زیر است:

1- تماس تلفنی
دانش آموز
دانش آموز در این نوع مشاوره، مشاور به بررسی و توضیح نکات زیر می پردازد :
 • توضیح بخش های کامل کارنامه و نمره ی تراز به دانش آموز
 • آموزش برنامه ریزی برای دانش آموز در طول سال تحصیلی مبتنی بر خصوصیات فردی
 • آموزش روش تست زنی، ارائه ی نکات مهم برای مطالعه ی مؤثر و طریقه ی درست مطالعه
 • بیان راهکارهای لازم در مورد نقاط ضعف دانش آموزان
 • بیان راهکارهای مفید برای امتحان های نیم سال و پایان سال تحصیلی و موفقیت در کنکور
 • هدایت دانش آموز جهت استفاده برنامه ی ویژه ی عید نوروز موجود در سایت
 • معرفی کتاب های مفید برای کلیه ی دانش آموزان در هر پایه
 • ارائه خدمات ویژه به داوطلبان آزمون های تیزهوشان و برنامه ریزی ویژه توسط مشاوران متخصص برای شرکت در آزمون های ورودی مدارس.
مشاوره با والدین

مشاور با خانواده دانش آموزان تماس می گیرد و والدین را در جریان عملکرد دانش آموز در آزمون قرار می دهد و توصیه های لازم را جهت پیشرفت تحصیلی فرزندشان ارائه می دهد.

2- مراجعه ی حضوری به مدارس
فردی

در این نوع مشاوره بنا به در خواست مسؤلان مدارس، دانش آموزان به صورت انفرادی از رهنمودهای مشاور مبتکران در مدرسه بر خوردار می شوند.

گروهی

در این نوع مشاوره اولیای مدارس با توجه به محدوده زمانی مشخص شده برای مراجعه، موضوعات مشاوره ای را انتخاب می کنند و مشاوران مبتکران در مدرسه حضور می یابند و به صورت گروهی در جلسات مختلف به توضیح مطالب می پردازند.

تشکیل جلسات تحلیل و عملکرد

مشاوران مبتکران در نیم سال و پایان سال تحصیلی در محل مدرسه حضور می یابند و به ارائه ی تحلیل های آماری و موضوعی بر اساس عملکرد دانش آموزان یک مدرسه به کادر آموزشی مدرسه و تعیین نقاط ضعف و قوت و ارائه ی راهکارهای مناسب جهت افزایش بهره وری سسیستم آموزشی مدرسه می پردازند.

3- مراجعه حضوری دانش آموز

دانش آموز یا والدین می توانند با تعیین وقت قبلی و یا با تشخیص مشاور در مؤسسه مبتکران حضور یابند و از مشاوره ی مبتکران برای مواردی چون :

 • برنامه ریزی فردی - درسی
 • انتخاب رشته ی تحصیلی ( سال اول، دانشگاه سراسری و آزاد، تغییر رشته)
 • برگزاری آزمون هوش و بهره هوشی (وکسنر و ریون) خلاقیت، اضطراب،افسردگی و...استفاده نمایند.
4- کارگاه های آموزشی

در این نوع مشاوره، اولیای مدارس با توجه به نیاز دانش آموزان، اولیا و کادر آموزشی و... موضوعات مورد نظر خود را انتخاب کرده و مشاوران درقالب برگزاری کارگاه های آموزشی و همایش هایی (ویژه دانش آموزان، والدین و دبیران) به بررسی این مسائل می‌پردازند.

درضمن اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه می خواهید تلفن 61094202 -021 پاسخگوی شماست.