Mobtakeran مبتکران


تاریخ: 1396/06/29 نظرات: 0 نظر نمایش: 2808 مرتبه تعداد امتیازدهی 0   (Article Rating)
غنچه‌ها و شکوفه‌ها آغاز سال تحصیلی را جشن گرفتند

 غنچه‌ها و شکوفه‌ها آغاز سال تحصیلی را جشن گرفتند

    تهران- ایرنا- غنچه‌ها (نوآموزان پیش دبستانی) و شکوفه‌ها (دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی) امروز، 29 شهریورماه با حضور در مدارس سراسر کشور، اولین روز ورود به مدرسه را جشن گرفتند.

 

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، امروز حدود یک میلیون و 500 هزار دانش آموز کلاس اولی و 900 هزار نوآموز پیش دبستانی با پوشیدن لباس های فرم و در حالی که دست در دست والدین خود داشتند، برای اولین بار به بوستان علم و دانایی آمدند تا زودتر از دیگر دانش آموزان با فضای مدرسه و معلم خود آشنا شوند.
کودکان با گل و شیرینی و گذشتن از زیر قرآن کریم راهی کلاس های درس شدند، شور و شوق بچه ها از داشتن لوازم التحریر و کوله پشتی، اولین تجربه آنها در یک مکان رسمی است و این شور و شوق، هیجان را در والدین و مسئولان مدرسه نیز برانگیخته است.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در رابطه با برگزاری جشن امسال شکوفه ها و غنچه ها در سراسر کشور به خبرنگار ایرنا گفت: این جشن با توجه به تفویض اختیار به استانها بنابر موقعیت هر استان در یکی از روزهای 28 و 29 شهریورماه و در تمامی مناطق آموزشی برگزار شده است.
رضوان حکیم زاده با بیان اینکه روند ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی و نوآموزان پیش دبستانی هنوز به پایان نرسیده است، تصریح کرد: تا پایان مهرماه همچنان منتظر ثبت نام دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم و دو زبانه هستیم و این امکان فراهم است تا خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان مراجعه کنند.
حکیم زاده یادآور شد: بر اساس آخرین آمار، در مجموع حدود 12 میلیون و 625 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ثبت نام کرده اند که از این تعداد، هفت میلیون و 629 هزار و 106 نفر دانش آموز دوره ابتدایی هستند.


منبع:
ایرنا


کد: 23796
گروه: اخبار آموزشی
نویسنده خبر: maryam shoaei