نمایش خبر و مقاله
تاریخ: 1397/07/10 نمایش: 1433 مرتبه تعداد امتیاز: 129   (Article Rating)
یک روش طلایی برای درس خواندن

یک روش طلایی برای درس خواندن

ما در اینجا قصد داریم یکی از طلایی ترین روش های درس خواندن و یادگیری را معرفی کنیم، روش یادگیری سه مرحله ای. به کمک این روش شما می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید و به راحتی مطالب را به حافظه بلند مدت خود انتقال دهید.
روش یادگیری سه مرحله ای:
مرحله اول پیش خوانی: در این مرحله شما در شب قبل از تدریس معلم در یک بازه زمانی10 تا 15 دقیقه مطالب را روزنامه وار مطالعه می کنید. در این مرحله نیازی به مطالعه عمیق نیست و تنها به خاطر سپاری تیترها و یک نگاه کلی به مطالب کافی است.
مرحله دوم آموزش: مهم ترین اصل در این مرحله توجه سرکلاس است، یعنی توجه حداکثری به مطالبی که معلم در کلاس تدریس می کند. تاکید به توجه حداکثری به این جهت است که اگر سر کلاس مطالب درسی را به خوبی بیاموزید، زمان کمتری در مرحله سوم نیاز خواهید داشت، ضمن اینکه یادگیری در کلاس و حین تدریس دبیر،  به مراتب بهتر از یادگیری و رفع اشکال در زمانی دیگر خواهد بود.
مرحله سوم بازخوانی یا پس خوانی که دارای دو بخش است:
1. بازخوانی لحظه ای بعد از تدریس معلم: بعد از بازگشت از مدرسه و یک استراحت کوتاه مدت حدود 20 دقیقه تا نیم ساعت را برای مرور مطالب اختصاص دهید( فقط مرور).
2. بازخوانی بعد از یک هفته: در این مرحله شما متوجه می شوید که مطالب را به خوبی در ذهن خود دارید و یک مطالعه با زمان کم کمک می کند داشته های خود را مرور کنید و بتوانید آن ها را در کلاس ارائه دهید.
با این روش مطالعه که ما آن را روش طلایی می نامیم، زمان خیلی کمتری برای مطالعه و مرور نیاز خواهید داشت و معجزه ای در یادگیری شما رخ خ
واهد داد..

طاهره جمالو - مشاور مقطع متوسطه


برچسب ها: 
امتیاز بندی
شما اینجا هستید :  * به وقت مشاور * به وقت مشاور
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian