مشاوره
تاریخ: 1395/01/31 نمایش: 3155 مرتبه تعداد امتیاز: 7   (Article Rating)
چگونه به فرزند خود برای آمادگی در امتحان‌ها و آزمون‌ها کمک کنیم؟

چگونه به فرزند خود برای آمادگی در امتحان‌ها و آزمون‌ها کمک کنیم؟

 

یکی از ویژگی‌های خانواده‌های موفق، تشویق فرزندان به استقبال از کارهای دشوار و چالشی است. آن‌ها نه تنها امتحان را به عنوان چالش و دردسر نمی‌بینند بلکه به آن‌ها به عنوان فرصتی برای نشان دادن توانایی‌ها و قابلیت‌ها نگاه می‌کنند. با این طرز فکر شرکت در آزمون لذت‌بخش و همراه با آرامش خواهد بود. به این ترتیب مهم‌ترین راه آمادگی برای آزمون‌ها رویارویی معقول و با برنامه به‌جای برخوردی احساسی است.

چگونه به آزمون و امتحان نگاه کنیم؟

· هیچ آزمونی تصویر کاملی از توانایی‌ها و استعدادهای فرزند شما به دست نمی‌دهد. بنابراین موفق نشدن در یک امتحان نشان دهنده بی‌استعدادی در همه زمینه‌ها نیست.

· نشان دهید بچه‌ها را برای خودشان دوست دارید و ضعف درسی یا نمره کم باعث کم شدن علاقه و محبت شما به آن‌‌ها نمی‌شود.

· بهترین راه کاهش اضطراب آزمون، آمادگی است. دانش‌آموزانی که با برنامه‌ای حساب شده، خود را از قبل برای آزمون آماده می‌کنند، کمتر اضطراب دارند.

· یکی از جنبه‌های آمادگی برای آزمون‌ها آشنایی است. دانش‌آموزانی که با نوع سوال‌ها ، نحوه پاسخ‌دادن به آن‌ها، زمان آزمون و مشخصات دیگر آزمون آشنا هستند، آرامش بیشتری دارند و بهتر عمل می‌کنند.

· والدین می‌توانند با آگاهی از اطلاعات و اخبار آزمون‌ها که در رسانه‌های مختلف ارائه می‌شود، در وی امنیت خاطر ایجاد کنند.

· باید به فرزندتان بیاموزید که فکر کردن به نتیجه، قبل از شرکت در آزمون کار بی‌فایده‌ای است. قبل از آزمون و هنگام شرکت در آزمون تنها وظیفه ما حداکثر تلاش است. نتیجه خود به خود مشخص خواهد شد.

کارهایی که شما می‌توانید انجام دهید.

· آگاهی از جنبه‌های مختلف امتحان یکی از ضرورت‌های آماده شدن در امتحان است. در ابتدای هر سال تحصیلی تاریخ امتحان‌های مهم را روی تقویمی علامت بزنید و به فرزندتان کمک کنید تا برای آمادگی در آنها برنامه‌ریزی کنید.


برچسب ها: امتحانات, آمادگی فرزندان برای امتحانات, آمادگی فرزندان برای آزمون, آزمون
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian