مشاوره
تاریخ: 1393/06/10 نمایش: 1701 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
شروع سال با مشاوران - چهارم دبیرستان انسانی

شروع سال با مشاوران - چهارم دبیرستان انسانی

 تنها راه پیش‌بینی آینده ساختن آن است! اگر تو زندگیت خونه‌ای از جنس یخ ساختی هیچ‌وقت برای آب شدنش اشک نریز!
نمی‌خوام از سال پیش دانشگاهی براتون یه غول بسازم و تمام خوشبختی و آینده‌تون رو تو نتیجه کنکورتون خلاصه کنم!
واقعیت اینکه این طور نیست! هر مرحله‌ای تو زندگی اهمیت خودش رو داره و میزان اهمیتش هم کاملاً بستگی به هدفی داره که برای زندگی‌تون انتخاب کردین!
امسال، فرصتیه که می‌تونه تکلیف آینده‌ی تحصیلی شما رو مشخص کنه! البته اولین فرصته نه آخرینش! بنابراین اون دسته از کسانی که یکی از اهداف بزرگ زندگیشون کسب مدارج تحصیلی بالاست امسال براشون می‌تونه یه سال تعیین کننده باشه! یک دوره بسیار مهم!
فرصتی که ارزش سرمایه‌گذاری و کنار گذاشتن موقتی خیلی از برنامه‌های جانبی زندگیتون رو داره!
الان که این چند خط رو می‌خونید تقریباً در ابتدای این مسیر تعیین کننده قرار دارین! جایی که می‌تونه شروع یک حرکت منظم و نتیجه بخش باشه! هر چند خیلی از شما این حرکت رو 2-3 ماه پیش شروع کردین که طبیعتاً چند گام از بقیه جلوتر هستید!
بهترین برنامه برای یک دانش‌آموز پیش انسانی برنامه‌ایه که تا پایان اسفند ماه تمام دروس پایه و %90 حجم دروس پیش دانشگاهی رو جمع‌بندی کنه!
بنابراین از همین امروز با این نگاه برنامه‌ریزی کنید که قراره تا 5 ماه دیگه تقریباً یک دور مطالعاتی خودتون رو به پایان رسونده باشین!
مهم‌ترین چیزی که باید تو این مدت روش سرمایه‌گذاری عمیق بکنید تسلط روی دروس ادبیات، عربی و ریاضیه! دروسی که اگه تا عید در اون‌ها به سطح قابل قبولی از مهارت نرسین به موفقیت شما در این درس‌ها در کنکور نمی‌شه امیدوار بود!
بنابراین در برنامه مطالعاتی خودتون هر روز به صورت منظم و پیوسته ساعت‌هایی رو به مطالعه این 3 درس اختصاص بدین. درس‌هایی که نقش کلیدی برای یک دانش‌آموز انسانی دارن و به علت پایین بودن میانگین‌شون در سطح کشور دانش‌آموزی که بتونه تو این درس‌ها موفق عمل کنه می‌تونه به کسب نتیجه دلخواهش در کنکور بسیار امیدوار باشه!
نکته دیگه‌ای که می‌تونه خیلی بهتون کمک کنه تحلیل دقیق آزمون‌هاییه که در اون‌ها شرکت می‌کنید. از همین  آزمون 1 شروع کرده، تست‌هایی که به اون‌ها پاسخ غلط دادین یا بدون جواب باقی گذاشتین رو مشخص و یا در یک دفترچه جداگانه یادداشت کنید.
این کار علاوه بر اینکه در رفع نقاط ضعفتون در هر مبحث تأثیر بسیار زیادی می‌گذاره، بلکه کمک بزرگی هم به تسریع برنامه مرور شما در آینده می‌کنه!
این رو یادتون باشه که شرکت در  آزمون‌های دوره‌ای بدون تحلیل هرآزمون بعد از برگزاریش، عملاً هیچ نفع و فایده خاصی برای شما نخواهد داشت!

 

برچسب ها: شروع سال با مشاوران, مشاوره
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian