مشاوره
تاریخ: 1393/06/09 نمایش: 1866 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
شروع سال با مشاوران - سوم دبیرستان انسانی

شروع سال با مشاوران - سوم دبیرستان انسانی

 آزمون‌های دوره‌ای می‌تواند ابزار مناسبی برای شما باشد تا بتوانید عملکردتان را در طول یک دوره مشخص سنجیده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید. نکته‌ای که در این رابطه از اهمیت بالایی برخوردار است دنبال کردن یک برنامه‌ی مطالعاتی منظم و هدفدار است که اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شما را در این سال تحصیلی در برگرفته باشد.
هدف کوتاه مدت شما می‌تواند تسلط بر حجم درسی هر آزمون و موفقیت در آن آزمون و هدف بلند مدت شما موفقیت در امتحانات نهایی سال سوم و به دنبال آن کنکور سال آینده‌تان باشد.
اغلب کسانی که در کنکور نتیجه‌ی قابل قبولی کسب می‌کنند آن دسته از دانش‌آموزانی  هستند که در طول سال سوم دبیرستان بخش زیادی از بار مطالعاتی سال آینده خود را سبک می‌کنند.
دروسی مثل روانشناسی و منطق به صورت تک کتاب فقط در سال سوم  ارائه می‌شوند. اگر از همین ابتدای سال تحصیلی در کنار تسلط تشریحی بر مباحث کتاب، نکات تستی آن‌ها را هم از طریق کتاب‌های تست و آزمون‌های دوره‌ای فرا بگیرید قدم بسیار مثبت و تأثیر گذاری برداشته اید! البته من اگر جای شما بودم سعی می‌کردم به صورت آهسته و پیوسته کتاب اقتصاد سال دوم را هم در کنار روانشناسی و منطق مجدداً مطالعه و جمع‌بندی کنم!
نکته‌ی مهم قابل توجه دیگر این است که بیشترین حجم سوالات عربی کنکور شما از کتاب عربی 3 است. یعنی تقریباً مهم‌ترین مباحث عربی، امسال به شما آموزش داده می‌شود و اگر از همین ابتدا عمیقاً بر روی  این مباحث متمرکز شده و از تکنیک‌هایی مثل ترکیب کردن متون کتاب،  استفاده از کتب کمک آموزشی، تست‌های تألیفی و کنکور و ... استفاده کنید می‌توانید به کسب نتیجه مناسب در این درس امیدوار باشید.
کتاب بسیار مهم دیگری که جزء دروس امسال شماست، کتاب آرایه‌های ادبی  است که متأسفانه اغلب دانش‌آموزان بسیار سطحی و گذرا با این درس برخورد کرده و روی مباحث آن عمیق نمی‌شوند؛ در صورتی که مباحث بیان و بدیع این کتاب پایه‌ی اصلی ادبیات شماست که هیچ جای دیگری به این صورت دقیق و منظم به شما تدریس نخواهد شد!
بنابراین اگر می‌خواهید سال آینده بتوانید از پس تست‌های آرایه‌ی کنکورتان بربیایید این فرصتی که امسال در اختیار دارید را جدی بگیرید!
سعی کنید از همین ابتدا هر مبحثی از این کتاب را که آموزش می‌گیرید تست‌های کنکور مربوط به آن را هم تمرین کرده و روی آن مسلط شوید.

برچسب ها: شروع سال با مشاوران, مشاوره
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian