مشاوره
تاریخ: 1395/01/22 نمایش: 6939 مرتبه تعداد امتیاز: 108   (Article Rating)
نقش ریاضی در فعال شدن ذهن

نقش ریاضی در فعال شدن ذهن

امروزه همه‌ی آن‌هایی که با علوم سروکار دارند، بر این باورند، که ریاضیات پیشاهنگ دانش‌هاست، و هر کسی که می‌خواهد درست بیندیشد، و بهتر فکر کند، ناگزیر است با ریاضیات آشنا شود. متاسفانه ریاضیاتی که در مدارس می‌خوانیم، با فرمول‌های خشک و خالی و مسائل خسته کننده‌ی دور از واقعیتش، خیلی ها را  تا آن حد می‌آزارد که از فراگیریش منصرف می‌شوند و به حفظ کردن فرمول‌ها ناچار می‌شوند. عده‌ی زیادی هم نه به خاطر علاقه بلکه فقط از سر اجبار و گرفتن نمره ریاضی را می‌خوانند. ولی واقعاً ریاضیات چیزی فراتر از فرمول‌ها و قوانین خشکی است که در مدارس می‌خوانیم. ریاضیات می‌تواند بسیار بسیار شیرین‌تر باشد.
حتماً برای شما هم پیش آمده که برای تفریح کردن یا گذراندن زمان به حل کردن سوالات تست هوش و یا حتی چیستان پرداخته باشید. در بیشتر مواقع اگر دقت کرده باشید مشاهده می‌کنید که اکثر این سوالات با ریاضیات پیوند خورده است. پس ریاضیات می‌تواند برای ما لحظه‌های شیرینی را بسازد.
زمانی که ریاضیات با سرگرمی ترکیب می‌شود نه تنها خسته کننده نیست بلکه موجب می‌شود ذهنمان دیگر خسته نشود و حتی برای رفع خستگی ذهنی هم کاربرد دارد.
ریاضیات ورزش مغز است زمانی که یک مسئله ریاضی را حل می‌کنید مانند این است که به قله‌ی کوه صعود کرده باشید بنابراین ترغیب می‌شوید که سوال دیگری را حل کنید.
گاهی برایتان پیش می آید که یک سوال چندین روز ذهنتان را مشغول می‌کند ولی وقتی به جواب می‌رسید مثل این است که باری از دوشتان برداشته می‌شود.
برخی از محققان اعلام کرده اند که هنگامی که یک سوال یا مسئله‌ی ریاضی را درست حل می‌کنیم هورمونی در بدنمان آزاد می‌شود که موجب خوشحالی و شادابی و سرزندگی در ما می‌شود.
در پایان برایتان یک معمای ریاضی می‌گذاریم تا ذهنتان کمی ورزش کند.
پاسخ را می‌توانید در بخش نظر‌ها برای ما بنویسید.
معما: فرض می‌کنیم که از ترمینال‌های تهران و تبریز هر ساعت یک اتوبوس به طرف هم حرکت می‌کنند. سرعت همه‌ی آن‌ها یکسان است و فاصله‌ی بین دو شهر را در 9 ساعت طی می‌کنند و در راه توقفی ندارند. آیا می‌توانید بگویید هر اتوبوس در این مسافت با چند اتوبوس دیگر مربوط به این ترمینال‌ها تلاقی می‌کند؟


واحد مشاوره دفتر مرکزی مبتکران

برچسب ها: ریاضی و فعال شدن ذهن, ریاضی و فعالیت ذهن, ریاضی, ذهن
امتیاز بندی
جستجو
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * مشاوره  * مقالات مشاوره تحصیلی و آموزشی
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian