تاریخ: 1397/07/02 نمایش: 1520 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
آموزش امدادی به یک میلیون دانش آموز در ۹۰۰۰ دبیرستان کشور

آموزش امدادی به یک میلیون دانش آموز در ۹۰۰۰ دبیرستان کشوررئیس جمعیت هلال احمر، گفت: با اجرای طرح دادرس در مدارس طی ۶ سال گذشته، یک میلیون دانش آموز، آموزش‌های پایه برای تعامل و پیشگیری از مخاطرات را فراگرفته اند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی اصغر پیوندی با حضور در مدرسه شهید حسن غیوری در شهر ری، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را نواخت.
رئیس جمعیت هلال احمر در این مراسم اظهار کرد: خدا را شاکرم در روز اول مهر در مدرسه‌ای حاضر شدم که به نام شهید سیدحسن غیوری یادگار آیت الله غیوری، نماینده فقید ولی فقیه در جمعیت هلال احمر است و با تبریک روز اول مهر باید بگویم که باعث افتخار من و همکارانم است که در خدمت شما دانش آموزان بزرگوار هستیم. امیدوارم با انرژی مضاعف و جدیت با بهره مندی از تجربیات معلمان بتوانیم راه کسب علم، دانش و معرفت را بپیماییم.
وی با تسلیت ایام محرم و تبریک هفته دفاع مقدس، به حادثه تروریستی روز گذشته در اهواز اشاره کرد و افزود: متأسفانه روز گذشته حادثه‌ای تروریستی برای شکاف و انشقاق در صفوف مردم رخ داد و امیدواریم که روح شهیدان این حادثه با انبیاء و اولیاء محشور باشد و خداوند به مجروحان این حادثه شفای کامل عطا کند.  این حادثه تروریستی با همدلی و هم صدایی مردم بی اثر خواهد شد. حادثه روز گذشته برای شکاف بین مردم طراحی شده بود که با لطف خدا،‌ هدایت رهبری و مسئولان خواهد گذشت و این اتفاق هشداری برای مسئولان انتظامی و نظامی بود تا توجه جدی تری به حفظ امنیت چنین مراسم‌هایی داشته باشیم.
پیوندی با تشریح وظایف جمعیت هلال احمر تصریح کرد: جمعیت هلال احمر جمعیتی خیریه، عام المنفعه و مستقل است که سابقه ۹۵ ساله داشته و در منطقه و سایر کشورها سابقه فعالیت و امدادرسانی دارد. این جمعیت تلاش کرده تا در تمام مواقع و حوادث در کنار مردم باشد چراکه هلال احمر نهادی از جنس مردم، برای مردم و در کنار مردم است.
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه، این جمعیت عضو هیأت حاکمه شورای حکام فدراسیون بین‌المللی است، خاطرنشان کرد: این عضویت حاصل توانمندی هلال احمر و تلاش ۹۵ ساله مدیران و کسانی است که طی این سال ها با مال و آبروی خود در خدمت جمعیت هلال احمر بوده اند. تکریم و احترام انسان‌ها یکی از وظایف جمعیت است که مبتنی بر ارزش‌های دینی و ملی ما است. وظیفه دیگر کاهش آلام و مشکلات بشری است و تلاش می‌کنیم که بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم. همچنین حس بشردوستی و انجام کار بشردوستانه و نوع دوستی، کاری است که به دنبال گسترش آن بوده‌ایم و از همین رو، اساس کار جمعیت، داوطلبانه است و همه مردم به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم به دیگران کمک کنیم. وظیفه سوم ارتقای سلامت و کمک به بهداشت و درمان و خدمات توانبخشی که جمعیت بدون چشمداشت آن را انجام می‌دهد. ترویج روحیه صلح و دوستی و برادری و دوری از خشونت وظیفه چهارم جمعیت است و امیدواریم که همه بتوانیم در راستای احقاق این وظایف تلاش کنیم.
وی با تاکید بر اینکه تمام خدمات هلال احمر توسط امدادگران و داوطلبان جمعیت و بدون هیچ چشمداشتی در جامعه ارائه می شود، افزود: آثار حوادث و بحران ها از جمله زلزله کرمانشاه تا سال ها در جامعه باقی می ماند و وظیفه هلال احمر به عنوان یک نهاد امدادی این است که همیشه در کنار مردم باشد.
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به فعالیت های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و فعالیت ۷۰ ساله کانون‌های دانش آموزی جمعیت هلال احمر، گفت: فعالیت کانون های دانش آموزی از ۷۰ سال پیش آغاز شده و هدف ما این است که در جمع دانش‌آموزان ورود کنیم و به آنها آموزش‌های امدادی و آموزش‌های پایه برای تعامل و گفت‌وگو و پیشگیری از مخاطرات را بدهیم همچنین از ظرفیت‌های مدارس آموزش و پرورش در مواقع خطر برای کمک به مردم بهره می‌بریم.
پیوندی با اشاره به اجرای طرح دادرس از ۶ سال قبل گفت: این نام آن مخفف دانش‌آموز آماده در روزهای سخت است و طی ۶ سال گذشته ۹۰۰۰ دبیرستان را تحت پوشش قرار داده و یک میلیون دانش آموز هم آموزش‌های امدادی را فرا گرفته‌اند تا بتوانند در حوادث برای نجات جان خود، خانواده و دوستانشان اقدام کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ایران، کسور حادثه خیزی است گفت: امیدواریم با گسترش آموزش های امدادی، جامعه‌ آمادگی لازم را برای مواجهه با مخاطرات داشته باشد. راه ادامه یک زندگی با طراوت، فراگیری آموزش‌های لازم و آمادگی در برابر حوادث است و در همین راستا از معلمانی که این آموزش‌ها را فراگرفته‌اند و حالا به دیگران ارائه می‌کنند تشکر می‌کنم. اگر همدلی میان دانش آموزان و کادر آموزشی نبود نمی‌توانستیم چنین کاری را پیش ببریم.منبع:
مهر


امتیاز بندی
شناسایی ۶۵ هزار کودک دیرآموز 1397/11/27
ثبت نام کنکور ۹۸ فردا آغاز می‌شود 1397/11/23
جزئیات برگزاری کنکور ۹۸ اعلام شد 1397/11/18
آغاز بازنگری ۳۲ رشته کاردانی فنی و حرفه‌ای 1397/11/17
افزایش ۴۸درصدی جمعیت باسواد کشور 1397/11/16
قابل توجه دواطلبان صعودکننده به مرحله سوم ... 1397/11/15
آغاز ثبت‌نام‌ در کنکور سراسری سال ۹۸ از ۲4... 1397/11/15
مجموعه کتاب‌های هوش و استعداد تحلیلی ششم د... 1397/11/14
ورود ۲۳ هزار معلم جدید به مدارس در سال آین... 1397/11/14
اضافه شدن دروس مهارت افزایی به برنامه درسی... 1397/11/13
احداث کلاس درس تربیت بدنی در مدارس جدید 1397/11/11
وجود سیستم گرمایشی غیرایمن در ۱۳۶ هزار کل... 1397/11/07
راه‌اندازی مدارس اوتیسم در تمامی استان‌ها 1397/11/06
زمان ثبت‌نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد ا... 1397/11/02
آغاز ثبت‌نام رشته‌های بدون کنکور بهمن ماه... 1397/10/30
تهران نیازمند ۱۲ هزار کلاس درس 1397/10/29
شناسایی سالیانه ۶۰ هزار دانش‌آموز دیرآموز 1397/10/27
زمان برگزاری کنکور ۹۸ تغییر نمی‌کند 1397/10/25
بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل به مدرسه ب... 1397/10/24
بیشتر ...
دریافت لوگوی مبتکران
No articles match criteria.
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian