تاریخ: 1396/01/30 نمایش: 3867 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
افزایش 10 تا 15 درصدی عرضه کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

افزایش 10 تا 15 درصدی عرضه کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران


تهران - ایرنا - عضو شورای برنامه ریزی و اجرایی سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: انواع کتاب های عرضه شده در این دوره از نمایشگاه، 10 تا 15 درصد بیش از دوره های گذشته است.

سید عباس حسینی نیک روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه کتاب ایرنا افزود: در سی امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، آثار مختلفی در حوزه های تاریخ، فلسفه، کلام، فقه، داستان، عمومی، دانشگاهی، کمک آموزشی، دفاع مقدس و غیره عرضه می شود.
وی با بیان اینکه تولید کتاب حدود 15 درصد در کشور افزایش یافته، اظهار کرد: نمایشگا بین المللی کتاب تهران مهمترین رویداد فرهنگی کشور است و با حجم جمعیتی که در این رویداد حضور می یابند، کتاب های با عناوین متنوع عرضه می شود تا پاسخگوی نیاز مراجعه کنندگان باشد.
مدیر انتشارات مجد با بیان اینکه کتاب از تولیدات علمی و فرهنگی کشور محسوب می شود، ادامه داد: بیشترین خریداران کتاب از نمایشگاه، دانشگاه ها و کتابخانه های عمومی هستند و ناشران نیز سعی کردند تا کتاب ها را بر اساس نیاز و سلایق اقشار مختلف مردم عرضه کنند.
حسینی نیک تصریح کرد: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که هر سال در اردیبهشت ماه برگزار می شود مانعی برای کسب درآمد کتابفروشی نیست.
وی پیشنهاد داد که در سی امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سالن هایی برای اهل قلم دایر شود تا بتوانند در زمینه رایت کتاب فعالیت کنند.
ناشر نمونه سالهای 94 و 95 گفت: در این دوره از نمایشگاه کتاب های خارجی نیز بصورت متنوع عرضه می شود.
حسینی نیک با اظهار تاسف از اینکه عرضه کتاب های خارجی تولید 2016 و 2017 در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کم است، افزود: متولیان فرهنگی باید در این زمینه اطلاع رسانی وسیعی انجام دهند.
سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 13 تا 23 اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می شود.

منبع: ایرنا

امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian