تاریخ: 1395/07/29 نمایش: 5225 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
اعلام حضور حدود ۳۰۰ کتابفروشی در طرح پائیزه کتاب

اعلام حضور حدود ۳۰۰ کتابفروشی در طرح پائیزه کتاب


با گذشت تنها ۴ روز از آغاز مهلت ثبت‌نام از کتابفروشی‌ها برای مشارکت در طرح «پائیزه کتاب»، آمارها از اعلام حضور حدود ۳۰۰ کتابفروشی حکایت دارد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، ثبت‌نام کتابفروشی‌ها برای مشارکت در طرح «پائیزه کتاب» از ۲۴ مهرماه آغاز شده است. این مهلت یک ماهه است و تا ۲۴ آبان ادامه دارد. گزارش‌ها نشان می‌دهد در ۴ روزی که از آغاز ثبت نام برای این طرح می‌گذرد، حدود ۳۰۰ کتابفروشی، ثبت نام و برای مشارکت در طرح یادشده، اعلام آمادگی کرده‌اند.
این میزان ثبت نام با توجه به گذشت تنها چند روز از آغاز آن، نسبت به دوره قبل رشدی دوبرابری را نشان می‌دهد؛ در طرح قبلی (تابستانه کتاب) روند ثبت نام‌ها در روزهای آخر سرعت گرفت. بر این مبنا، پیش‌بینی می‌شود میزان مشارکت کتابفروشی‌های کشور از طرح پائیزه کتاب، بیشتر از سه طرح قبلی (کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب) باشد.
شرایط مشارکت در طرح پائیزه کتاب و همچنین میزان یارانه‌ای که دولت (وزارت ارشاد) به این طرح اختصاص داده است، همانند طرح تابستانه کتاب است و تخفیف یادشده به میزان ۲۰ درصد برای کتاب‌های حوزه بزرگسال و ۲۵ درصد برای کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان است، اما در این دوره اعضای باشگاه‌های کتابخوانی از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار خواهند بود.
این طرح همزمان با بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از  ۲۴ آبان ماه تا ۲۴ آذر ماه در کتابفروشی‌های عضو این طرح اجرا می‌شود. مطابق اعلام، کتابفروشی‌هایی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که دارای پروانه کسب با تاریخ معتبر باشند. همچنین مسئولان اجرای طرح پائیزه کتاب اعلام کرده‌اند که کتب آموزشی، کمک آموزشی، نایاب، افست، فاقد شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب موجود نباشند، مشمول طرح مذکور نخواهند بود.
در این طرح سقف تخفیف برای هر کتابفروشی حداقل ۲۰ میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال است و خریدار هم می‌تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی عضو طرح «پائیزه کتاب»، آثار مورد نیاز خود را خریداری کند. موسسه خانه کتاب تعهد کرده حداکثر تا یک ماه بعد از پایان طرح با کتابفروشی‌های عضو این طرح تسویه حساب کند.


منبع: مهر


امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian