تاریخ: 1394/04/30 نمایش: 4657 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
سنجش سلامت بیش از 300 هزار نوآموز / آغاز مداخلات تخصصی از مرداد

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی آخرین وضعیت اجرای طرح سنجش سلامت دانش آموزان را تشریح و اظهار کرد: تا کنون بیش از 300 هزار نوآموز تحت غربالگری قرار گرفتند و طرح سنجش تا پایان شهریور ادامه دارد.

مجید قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ با اشاره به اینکه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از خردادماه آغاز شده است و تا پایان شهریور ادامه دارد گفت: بر اساس آخرین اطلاعات و تا 10 روز گذشته بیش از 300 هزار نوآموز مورد سنجش قرار گرفتند.

وی افزود: معمولا 10 درصد افراد تحت غربالگری، مشکوک تشخیص داده شده و برای انجام تست‌های تخصصی تر به مراکز ارجاع می‌شوند تا بتوانیم مداخلات لازم را انجام دهیم. به عنوان مثال ممکن است دانش آموزی نیاز به سمعک یا عینک داشته باشد و یا از لحاظ ذهنی و جسمی دچار معلولیت‌هایی باشد که ما اقدامات لازم را در جهت درمان و ساماندهی انجام می دهیم.

به گفته رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، ارجاع تخصصی و مداخلات از نیمه دوم مرداد و هفته اول شهریور در دستور کار قرار می‌گیرد که مهمترین هدف از انجام این غربالگری، هدایت مناسب آموزشی است.

وی با بیان اینکه مهمترین مزیت سنجش امسال با سالهای قبل این است که ثبت اطلاعات آنلاین شده است و اطلاعات به صورت مستقیم در دسترس مسئولان و مدیران مدارس قرار می‌گیرد گفت: امسال با 847 پایگاه، 99 درصد مناطق کشور را پوشش داده‌ایم و یک درصد باقی مانده مربوط به مناطق صعب العبور است که برای آنجا تیم‌های سیار اعزام خواهیم کرد.

قدمی پیش از این هزینه انجام این تست‌ها را 12 هزار تومان اعلام کرده بود.

خبرگزاری ایسنا

 

اخبار عمومي

اخبار آزمون

تازه‌هاي نشر

ليست کتاب هاي مبتکران


 

امتیاز بندی
دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * رویدادها * اخبار
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian