آقای دانشمند

در مجموعه‏ ی علمی و آموزشی آقای دانشمند، شخصیتی به نام بیل نای به توضیح موضوعات مختلفی مانند انرژی، فشار، مغز، پوست و ... می پردازد. آن‏چه این مجموعه را از سایر مجموعه های آموزشی متمایز می ‏کند این است که بیل ‏نای اغلب موضوعات علمی را به کمک پدیده‏ های روزمره ‏ای که همه با آن‏ها آشنا هستند، بیان می‏ کند. هم ‏چنین انجام آزمایش ‏های مرتبط با موضوع مورد بحث که امکان آن برای دانش ‏آموزان در خانه وجود دارد، باعث تفهیم بهتر موضوع می ‏شود.

در این مجموعه از افراد و شخصیت ‏های گوناگون استفاده می ‏شود، مثلاً برای نشان دادن کاربرد صنعتی مفاهیم علمی از تهیه‏ کنندگان و سازندگان پروژه‏ های صنعتی خواسته شده است تا با نمایش اجزای کار خود، پایه و اساس علمی آن را با زبانی ساده توضیح دهند.

بیل نای که در این مجموعه نقش اصلی را ایفا می کند، فارغ التحصیل مهندسی مکانیک از دانشگاه cornell ایالات متحده می باشد که هم اکنون در همان جا نیز به تدریس می‏ پردازد. او هم ‏چنین دارای سه دکترای افتخاری از مؤسسه پلی تکنیک رنسلیر ( Rensselaer Polytechnic Institute ) ، دانشگاه گوچر( GoucherCollege) و دانشگاه جانز هاپکینز (Johns Hopkins) می‏باشد.
 
وقتی بیل نای در سریال آقای دانشمند مشغول به کار بود، 7 جایزه ی ملی امی را برای نویسندگی، اجرا و تولید برنده شد. جایزه ی امی(Emmy Award)، جایزه ای است که دانشگاه علوم و هنر در آمریکا اعطا می‏کند. این سریال در طول 5 سال 18 جایزه اِمی برنده شده است. مابین ساخت این سریال، او 5 کتاب علمی برای کودکان نوشت. این سریال توسط سه شرکت Walt Disney Educational Services ، KCTS و Rabbit Ears Productions تولید شده است. در سال‏های اخیر، بیل نای سمت معاونت انجمن نجوم که بزرگ ترین گروه علاقه مندان به فضاست را بر عهده دارد. او اکنون مدیر اجرایی این انجمن می باشد.
 
در حال حاضر 6 قسمت از این مجموعه ‏ی ارزشمند در شرکت آموزشی و فرهنگی مبتکران دوبله شده و در دو مجموعه فیزیک و زیست شناسی( هر یک شامل یک لوح فشرده ) عرضه شده است. مجموعه ی فیزیک شامل ماشین های ساده، فشار و انرژی است. در مجموعه ی زیست شناسی می توانید مباحث استخوان ها و ماهیچه ها، پوست و مغز را ببینید.
 
برای آشنایی بیش تر با مجموعه ی آموزشی آقای دانشمند کلیپ زیر را مشاهده کنید.

دریافت لوگوی مبتکران
شما اینجا هستید :  * آموزش الکترونیک  * آقای دانشمند
تهران، خیابان انقلاب اسلامی ، خیابان فخر رازی ، خیابان شهید وحید نظری،پلاک ٥٩
تماس : ٦١٠٩٤٠٠٠-٠٢١ ، فکس : ٦٦٤٠٦٣٦٢ ، پیام کوتاه ١٠٠٠٦١٠٩٤٠٠٠
Copyright 2007 © Mobtakeran
Login   :: Powered By Parsian