دانش آموز عزیز ، داوطلب گرامی کنکور سراسری ؛
سلام
مجموعه ی فیزیک مبتکران که برای دوره ی دبیرستان و پیش دانشگاهی نگاشته شده شامل 5 جلد کتاب به شرح زیر است :
1 – فیزیک 1 ، شامل مطلب های درسی کتاب فیزیک 1 و آزمایشگاه
2 – فیزیک 2 ، شامل مطلب های درسی کتاب فیزیک 2 و آزمایشگاه
3 – فیزیک 3 ، شامل مطلب های درسی کتاب فیزیک 3 و آزمایشگاه
4 – فیزیک 1 پیش دانشگاهی ، شامل مطلب های درسی کتاب فیزیک 1 پیش دانشگاهی
5 – فیزیک 2 پیش دانشگاهی ، شامل مطلب های درسی کتاب فیزیک 2 پیش دانشگاهی
باید بدانید هر کدام از کتاب های یاد شده شامل : آموزش مفهوم ها ، مثال های متعدد ، تکلیف ، تمرین های حل شده ی دوره ای ، تمرین آخر فصل و پرسش های چهارگزینه ای با پاسخ تشریحی است . تمام کتاب ها دارای دو بخش مهم و اساسی زیر هستند :
1 – آموزش تمام مفهوم های فیزیک دبیرستانی به طور عمقی و هم راه با حل مثال های متعدد و لازم برای تثبیت مفهوم ها در ذهن.
2 – بیان تمام نکته های کلیدی ، جهت حل سریع تست ها و هم راه با ارائه ی تست های مفهومی و محاسبه ای تألیفی و تست های کنکور سراسری و آزاد مربوط به 5 سال اخیر.
تمام مفهوم های فیزیکی و نکته های کلیدی برای حل و پرسش ها ، مسأله ها و تست ها در این کتاب ها آورده شده و هیچ چیز از قلم نیفتاده است . علاوه بر آن ، آموزش هر مفهوم با شرح کافی و بیان دلیل است تا خواننده مجبور به حفظ کردن هیچ مفهومی نباشد و در نتیجه بتواند برای مدت طولانی تری آن ها را به خاطر آورد و حضور ذهن فعالی برای پاسخ دادن به پرسش ها و مسأله ها و تست های مربوط به آن مفهوم را داشته باشد .
از آنجایی که در کنکور سال 90 ، نتیجه ی امتحان نهایی سال چهارم تأثیری حداقل 15 درصد و یا بیشتر دارد و برای پذیرش در دانشگاه ها به تدریج این درصد تأثیر افزایش می یابد و احتمالا با حذف کنکور ، پرونده ی تحصیلی دوره ی دبیرستان مبنا قرار می گیرد ، مطالعه ی این کتاب ها و توجه کافی به تمرین ها و مثال ها ، شما را برای گذراندن امتحان های تشریحی پایان ترم و پایان سال و نیز نهایی ، کاملا آماده کرده به طوری که از کسب نمره های بالا و نیز امتیاز 15 درصدی کنکور  مطمئن می کند .
به دانش آموزان دوره ی 4 ساله ی متوسطه و پیش دانشگاهی و نیز داوطلبان شرکت در کنکورهای سراسری و آزاد پیشنهاد می شود که برای موفقیت بهتر و بیش تر به موردهای زیر توجه کنند :
1 – هر بخش از کتاب را که مطالعه کردید ، برای خود بازگو کنید تا از فهم کامل آن مطمئن شوید.
2 – خلاصه ای از آن چه که در هر فصل فرا گرفته اید ، برای خود آماده کنید .
3 – مثال ها را بلافاصله بعد از مطالعه ی هر مفهوم ، ابتدا خودتان حل کنید و سپس با حل کتاب مقایسه کنید .
4 – تمرین های دوره ای آخر فصل ، تمرین های آخر فصل و پرسش های چهارگزینه ای را با توجه به تکلیف های تعیین شده در هر قسمت از یک فصل ، حل کنید .
5 – مرور کردن دوباره ی فصل و خلاصه ای که خودتان آماده کرده اید در جهت تثبیت مفهوم ها و آمادگی ذهنی شما ، بسیار مؤثر است .
کتابی که در دست دارید ، نتیجه و ماحصل تجربه ی بیش از 40 سال تدریس ، تألیف کتاب های درسی و کمک درسی است . از آن در جهت موفقیت خود به خوبی استفاده کنید .
                                                              
                                                                      موفقیت شما ، آرزوی قلبی من است
                                                                                   غلامعلی محمودزاده